Kapliczki i krzyże przydrożne na terenie parafii

Jeżeli znasz miejsce w którym znajduje się, lub znajdowywała kapliczka lub krzyż na terenie parafii a nie są uwzględnione na tej stronie daj nam znać. Napisz na adres: webadmin@parafiasadlinki.pl  Podaj dokładne miejsce, np.  koordynaty GPS, link do mapy z oznaczeniem miejsca, adres lub po prostu opisz dokładnie miejsce.  Jeżeli posiadasz zdjęcia w szczególności historyczne, też możesz przysłać na powyższy adres e-mail.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sadlinkach mieszkańcy wyrżają wiarę w Opatrzność Bożą i dziękując za trudne przeżycia i bolesne doświadczenia oraz otrzymane łaski, stawiali po wsiach kapliczki z figurą Madonny i krzyże przydrożne. Trudno jest dziś ocenić ich wartość materialną, czy architektoniczną, chociż dla wiernych są one wyznaniem wiary oraz wyrżają ich przywiązanie do Boga.

Na podstawie pracy Pani Gabrieli Dudek