środa, 29 lipca 2020r.

DYSPENSA BISKUPA ELBLĄSKIEG DLA PRACUJĄCYH W ROLNICTWIE W CZASIE ŻNIW 2020

Rozpoczął się czas żniw. Ważny jest każdy pogodny dzień, aby dokonać zbiorów. Zbiór zbóż i płodów ziemi jest ważny dla zabezpieczenia społeczeństwu żywności.
Dlatego też, pracującym w rolnictwie i w obsłudze żniw, udzielam dyspensy od przykazania kościelnego, zakazującego wykonywania prac w niedzielę [kan. 87, w związku z kan. 1247 KPK].

+ Jacek Jezierski - biskup elbląski
Elbląg, dn. 28 lipca 2020

sobota, 25 lipca 2020r.

W święto św. Jakuba, Apostoła 25 lipca Kościół katolicki wspomina również św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Modlitwa kierowcy
Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym się stał przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twojej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

Vlastimil Hoffman Saint Christopher

Msza święta za śp. kierowców i pracowników - godzina 17.00