sobota, 14 sierpnia 2021r.

Dziś mija 80 lat od męczeńskiej śmierci świętego ojca Maksymiliana Marii Kolbego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Maksymilian Maria Kolbe, mając 47 lat, oddał życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Zmarł w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 14 sierpnia 1941 roku w bunkrze głodowym Auschwitz, dobity zastrzykiem fenolu.

Posłuchaj o św, Maksymilianie >>

niedziela, 01 sierpnia 2021r.

Sierpień miesiącem abstynencji.

– Mówi się, że sierpień to „miesiąc trzeźwości”. Nieprawda, miesiącami trzeźwości są wszystkie miesiące roku. Natomiast Episkopat podkreśla, że jest to „miesiąc abstynencji”. Trzeźwość musimy zachować zawsze, bo upicie się jest grzechem. Natomiast w sierpniu Episkopat zachęca, byśmy podejmowali decyzję niepicia alkoholu, niekupowania i nieczęstowania nim – przypomina ks. kan. Zbigniew Kaniecki, konsultor Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, duszpasterz trzeźwości w diecezji płockiej, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Białej koło Płocka.

źródło: eKai.pl