Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok B                            25.04.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Anetę Zawadzką, Genowefę Nowogrodzką, Agnieszkę Sawicką, Bożenę Kubica.

 

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców.

 

4. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

 

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

6. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

8. Za tydzień w niedzielę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

 

9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Dominik Skonieczek, kawaler, zam. Sadlinki, loco

Patrycja Dyczkowska, panna, zam. Świętej trójcy, Kwidzyn

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły o kierownictwie duchowym, o zmarłym niedawno księciu Filipie i jego polskich korzeniach, o badaniach naukowych nad amantadyną (lekarstwem na Covid-19), a także przepis na batony z orzechów. Zachęcam do lektury!

 

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

12. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem we wtorek i w środę, 4 i 5 maja, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 6 maja w godzinach porannych. Dochód przeznaczony jest na misje. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Wilfrieda Szumińskiego z Sadlinek, l. 78, śp. Teresę Szul, z d. Pięta z Rakowca, l. 65, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…