Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą, rok B                                         14.11.2021

 

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: Solidarni z Libanem!

2. Dzisiaj przypada również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

3. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Tartacznej p. Anetę Piotrowską, Barbarę Serocką, Martę Serocką.

4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nowy prospekt organowy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

6. W niedzielę za tydzień po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary w związku z sytuacją na granicy polsko - białoruskiej. Zostaną one przekazane Caritas Polska,  która organizować będzie pomoc humanitarną wobec migrantów, gdyby taka okazała się niezbędną. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.7. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu i przy kościele. Bóg zapłać.

8. Dziękuje serdecznie dla pań z koła Różańcowego z Sadlinek i sympatyków za pomoc w grabieniu liści przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

10. Dziękuję p. Lucynie i Sławomirowi Kłos, za życzliwość i kompetencję przy dbałości o wywóz nieczystości z cmentarza, Bóg zapłać.

11. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

12. Trwa ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

13. Różaniec wypominki w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 27 listopada włącznie. Nadal też można wypełniać karty wypominkowe i składać w skrzyneczce.

14. Dzisiaj po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2022, zachęcam do nabywania.

15. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

16. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

17. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym m.in. o tym, że miłość Ojczyzny ma związek z miłością Boga – czyli o świętych Polakach: patriotach i jednocześnie ludziach wielkiej wiary; o wchodzącym na ekrany kin filmie „Nędzarz i madame”, który opowiada o św. Albercie Chmielowskim, a także o tym jak wykorzystać w kuchni różne gatunki kaszy. Zachęcamy do lektury! Czytajmy prasę katolicką.

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

20. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent.

21. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest w poniedziałki od 11.00 do 17.00, w czwartki od 10.00 do 13.00 oraz w piątki od 15.00 do 17.30. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452. W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem. Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Urszulę Szulca ze Starogardu Gdańskiego, l. 70, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

24. W intencji naszej Ojczyzny, a zwłaszcza żołnierzy, straży granicznej, policjantów broniących polsko-białoruskiej granicy: Pod Twoją obronę…