Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykłą, rok B                                         21.11.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Grażynę Czarnecką, Mirosławę Wiercińską, Halinę Warpas.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, dziękuję dla zarządu Banku Spółdzielczego w Kwidzynie za ofiarę na konserwację ogrodzenia na cmentarzu parafialnym. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu szafarzowi eucharystii, dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!

5. Dzisiaj przeżywamy 88 rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbieramy dobrowolne ofiary w związku z sytuacją na granicy polsko – białoruskiej. Zostaną one przekazane Caritas Polska,  która organizować będzie pomoc humanitarną wobec migrantów, gdyby taka okazała się niezbędną. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.8. Jutro dzień św. Cecylii patronki muzyków kościelnych. Panu Organiście Adamowi, oraz osobom prowadzącym śpiew w naszym kościele składam podziękowania za ich posługę i życzę Bożego błogosławieństwa.

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

10. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

11. Trwa ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

12. Różaniec wypominkowy w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 27 listopada włącznie. Nadal też można wypełniać karty wypominkowe i składać w skrzyneczce.

13. Przypominam, że przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych.

14. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcam do podjęcia postanowień adwentowych, a także, na ile to będzie możliwe w warunkach epidemicznych, do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami.

15. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się po 1 niedzieli Adwentu, tj. od 29 listopada do 1 grudnia, poniedziałek, wtorek i środa, które wygłosi ks. Jarosław Prusaczyk z parafii św. Barbary w Rogórzu.

16. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby za tydzień po Mszach św. odbierały opłatki z kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

17. Również od przyszłej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 7zł.

18. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym m.in. ciekawe artykuły: o beatyfikacji ks. Jana Machy – męczennika z czasów II wojny światowej; o cudownym medaliku i objawieniach św. Katarzyny Laboure; o wikingach którzy odkryli Amerykę jeszcze przed Krzysztofem Kolumbem; a także przepis na gruszki z nadzieniem. Zachęcamy do lektury! Czytajmy prasę katolicką.

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

21. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest w poniedziałki od 11.00 do 17.00, w czwartki od 10.00 do 13.00 oraz w piątki od 15.00 do 17.30. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.

W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.

Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zygmunta Pilarczyk z Karpin, l. 92, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

24. W intencji naszej Ojczyzny, a zwłaszcza żołnierzy, straży granicznej, policjantów broniących polsko – białoruskiej granicy: Pod Twoją obronę…