Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim, rok C            3.01.22

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Wiesławę Dudek, Alicję Kwiecińską, Ewę Rutka, Małgorzatę Winiarską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

4. W czwartek przypada Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. jak w każdą niedzielę.

Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.

A o godz. 14.00 spotkanie kolędowe na plebanii z Kołem Różańcowym.

5. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 w koronach.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa i wystawienie najświętszego sakramentu.

7. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

9. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

Istniejące ograniczenia sanitarne związane z kolejną falą epidemii, wymuszają zmianę sposobu odbywania spotkań duszpasterskich z rodzinami, w miejscu ich zamieszkania.

Dlatego w tym roku zgodnie z sugestią Biskupa Elbląskiego wizytę duszpasterską składać będę tylko w rodzinach, od których otrzymam wyraźne zaproszenie.

Dlatego proszę o potwierdzenie chęci przyjęcia kolędy wysyłając wiadomość tekstową na nr tel. 604 – 754 – 676, wpisując nazwisko i adres lub osobiście w swoim imieniu lub grupy sąsiadów w zakrystii lub dzwoniąc na podany nr telefonu.

Wizytę duszpasterską składać będę osobiście, będąc już dwa razy zaszczepiony.

Kapłan podczas pobytu w rodzinie będzie zachowywał przepisy sanitarne: dystans, maseczka, dezynfekcja, bez podawania ręki.

Nie będę składać wizyt rodzinom, z którymi kontakt stwarza ryzyko zarażenia.

Terminy składania wizyt będą ustalane w zależności od ilości zgłoszeń i podawane w ogłoszeniach parafialnych w kościele, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2022r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.11. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

12. Program wizyty duszpasterskiej:

Wtorek, 4.01.2022, godz. 14.00

Od Piotra Podgórskiego do Wojciecha Kożyczkowskiego, od Marcina Szymanek do Janusza Kotowicz oraz od Zbigniewa Dudek do Kamila Koptyra.

Sobota, 8.01.2022, godz. 9.00

Od Henryka Romanowskiego do Stefanii Stromeckiej.

Proszę na poszczególne dni w Karpinach o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

13. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

14. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

15. Kolejność planowanej wizyty duszpasterskiej od 10 stycznia 2022r.:

Olszanica, Sadlinki: ul. Spółdzielcza, Nowa, Brzozowa, Jaśminowa, Akacjowa, Lipowa, Cisowa, Grudziądzka, Kasztanowa, Jesionowa, Kalinowa, Jaworowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Dębowa, Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Malinowa, Poziomkowa, Zdrojowa, Leśna, Tartaczna, Polna, Cicha, Robotnicza, Piaski, Szkolna, Rzemieślnicza i Kwidzyńska.

16. Ale niezależnie od możliwości przyjęcia kolędy proszę jak co roku podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy:

C†M†B – symbol wypisywany z okazji uroczystości święta Trzech Króli, który pojawia się na drzwiach mieszkań. Oznacza błogosławieństwo dla domu i jego ochronę przed złem.

Powstanie napisu jest nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi), choć święty Augustyn tłumaczy je jako Christus Multorum Benefactor (Chrystus dobroczyńcą wielu)

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zakończyliśmy miesiąc grudzień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za energię elektryczną, wywóz śmieci na cmentarzu, trwają prace przy budynku gospodarczym, dodatkowe elementy drewniane, blachodachówka z rynnami, materiały pomocnicze.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

19. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

20. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

22. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Romana Piktus z Kwidzyna, l. 89, śp. Zdzisław Pudlik z Olszanicy, l. 71, śp. Józef Skonieczek z Bronisławowa, l. 71, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…