Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę okresu zwykłego, rok C                  30.01.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu na sobotę zapraszam p. Mariolę Szumotalską, Iwonę Piskor, Donatę Drewniak, Lecha Jakubiak.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu, w poniedziałek i we wtorek Msze św. o godz. 8.00, w środę o godz. 10.00, 17.00 i 18.00, w czwartek i w piątek o godz. 17.00, w  sobotę Msza św. o godz. 17.00 i 18.00.

4. W poniedziałek od godz. 17.00 będzie rozbierana dekoracja świąteczna w naszym kościele, proszę szczególnie rodziców dzieci komunijnych o pomoc.

5. W środę, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec zwanych gromnicami. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na klasztory klauzurowe [w naszej diecezji są to klasztory: sióstr klarysek i karmelitanek w Elblągu].

6. W czwartek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło, w sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, błogosławieństwo chleba…

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa i wystawienie najświętszego sakramentu.

8. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

10. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.
Istniejące ograniczenia sanitarne związane z kolejną falą epidemii, wymuszają zmianę sposobu odbywania spotkań duszpasterskich z rodzinami, w miejscu ich zamieszkania.
Dlatego w tym roku zgodnie z sugestią Biskupa Elbląskiego wizytę duszpasterską składać będę tylko w rodzinach, od których otrzymam wyraźne zaproszenie.
Dlatego proszę o potwierdzenie chęci przyjęcia kolędy wysyłając wiadomość tekstową na nr tel. 604 – 754 – 676, wpisując nazwisko i adres lub osobiście w swoim imieniu lub grupy sąsiadów w zakrystii lub dzwoniąc na podany nr telefonu.
Wizytę duszpasterską składać będę osobiście, będąc już dwa razy zaszczepiony.
Kapłan podczas pobytu w rodzinie będzie zachowywał przepisy sanitarne: dystans, maseczka, dezynfekcja, bez podawania ręki.
Nie będę składać wizyt rodzinom, z którymi kontakt stwarza ryzyko zarażenia.

11. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2022r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.12. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

13. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 30.01.2022 – godz. 18.00 – ul. Leśna
Poniedziałek,31.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Szkolna
Wtorek, 1.02.2022 – godz. 15.30 – ul. Kwidzyńska, od strony Bronisławowa w stronę kościoła, ul. Rzemieślnicza

14. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

15. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę również o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

16. Ale niezależnie od możliwości przyjęcia kolędy proszę jak co roku podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 5 – 9 lutego br. Towarzyszy im hasło: Nie lękajcie się! Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni oraz diecezji. Zachęcam do udziału!

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu ciekawe artykuły: o klasztorach kontemplacyjnych które są sercem Kościoła, o wieży Eiffla której budowa rozpoczęła się 135 lat temu, a także o ciasteczkach św. Hildegardy które koją nerwy i chronią zmysły przed starzeniem. Zachęcamy do lektury!

20. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

21. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.