Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę okresu zwykłego, rok C                    6.02.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Rzemieślniczej p. Joannę Kamińską, Annę Miłek, Anielę Kreft, Aleksandrę Narraway.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje Paniom i Panom oraz rodzicom dzieci komunijnych za sprawne uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej i posprzątanie kościoła w poniedziałek wieczorem. Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie wiernych, za całe dobro, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

5. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Podczas Mszy Św. możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwo najświętszym sakramentem jak w Lourdes o godz. 17.00. Prosimy wiernych o ewentualną pomoc chorym i niepełnosprawnym  w dotarciu do kościoła.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. Zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękuję jeszcze raz serdecznie za możliwość spotkania i rozmowy w czasie pandemii. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł spotkać się ze wszystkimi parafianami w waszych domach. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycję w naszej parafii składane z racji kolędy, ale również dziękuję tym wszystkim, którzy nie mogąc przyjąć kolędy włączyli się w pomoc parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej, za wszelkie dobro serdeczne bóg zapłać.

8. Wobec pytań, ile rodzin zaprosiło z wizytą duszpasterską w naszej parafii w okresie stanu epidemicznego w tym roku: z Białek, na 107  dotychczas, w roku ubiegłym było to 39, w tym roku było to 54 rodzin (40%), z Karpin na 88, w roku ubiegłym było 27, w tym roku 54 rodzin (46%), z Olszanicy na 105, w roku ubiegłym było 43, w tym roku 56 rodzin (56%), z Sadlinek na 514, w roku ubiegłym było 189, w tym roku 268 rodzin (40%), co w całości dawało ok. 85% zawsze, w roku ubiegłym było to 31%, a w tym roku 43%.

9. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę również o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Zakończyliśmy miesiąc styczeń, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, trwały prace przy budynku gospodarczym, robocizna, trwały prace przy prospekcie organowym, utrzymanie strony internetowej parafii, ekogroszek do kościoła.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

12. W minionym okresie trwała inwentaryzacja miejsc wolnych na cmentarzu parafialnym w Sadlinkach. Z racji pogrzebu jednego z małżonków zwyczajowo było zostawione jedno miejsce wolne, ale po upływie 20 lat od pogrzebu współmałżonka nową osobę często grzebano na osobie wcześniej zmarłej. Stworzyło to wiele miejsc wolnych, a formalnie nie przypisanych do danej rodziny, dlatego proszę o składanie deklaracji dysponenta grobu raz deklaracji rezerwy grobu, jeśli chcemy zachować wolne miejsce dla danej rodziny.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu m.in. próba odpowiedzi na pytanie, czy rodzice chrzestni – to dzisiaj relikt przeszłości, czy tylko tradycja i jaka powinna być ich rola? Zachęcamy do lektury!

14. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

15. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Sebastiana Mordak z Sadlinek, l. 45, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…