Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 niedzielę okresu zwykłego, rok C                  13.02.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Martę Sobstel, Małgorzatę Detmer, Elżbietę Gadacz, Barbarę Szczotka.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

5. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

6. Choć zakończyłem już wizytę duszpasterską w naszej parafii, to jednak dziękuję tym wszystkim rodzinom, które w minionych tygodniu zaprosiły z kolędą do swoich domów.

7. Jeżeli z różnych powodów rodzina była nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

8. Jutro (14 lutego) przypada święto św. Cyryla i Metodego – biskupów i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego – patrona osób chorych na nerwicę, epilepsję, a także opiekuna zakochanych i narzeczonych.
Parom narzeczeńskim, życzę błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:
Dominik Lewandowski, kawaler, zam. Wracławek, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki
Martyna Mentel, panna, zam. Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. W minionym okresie trwała inwentaryzacja miejsc wolnych na cmentarzu parafialnym w Sadlinkach. Z racji pogrzebu jednego z małżonków zwyczajowo było zostawione jedno miejsce wolne, ale po upływie 20 lat od pogrzebu współmałżonka nową osobę często grzebano na osobie wcześniej zmarłej. Stworzyło to wiele miejsc wolnych, a formalnie nie przypisanych do danej rodziny, dlatego proszę o składanie deklaracji dysponenta grobu raz deklaracji rezerwy grobu, jeśli chcemy zachować wolne miejsce dla danej rodziny.

12. Diecezja elbląska pragnie włączyć się w dzieło zwołanego przez papieża Franciszka synodu. Dlatego diecezjalne centrum synodu 2021 – 2023 przygotowało pytania pomocnicze (rodzaj ankiety synodalnej) przeznaczone do pracy w grupach, ale także dla pragnących wypowiedzieć się indywidualnie w związku z trwającym procesem synodalnym. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej diecezji, pod zakładką: Synod 2021 – 2023 w diecezji elbląskiej.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu m.in. o ludziach chorych, a zwłaszcza o tym, że bez ruchu chorujemy; o śp. Jarosławie Marku Rymkiewiczu – zmarłym niedawno wybitnym polskim poecie; a także przepis na babkę cytrynową, którą można zrobić w kilkanaście minut. Zachęcamy do lektury! Również w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio a na niej księgi Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa.

14. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

15. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Danutę Kowalską z Bronisławowa, l. 84, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…