Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 7 niedzielę okresu zwykłego, rok C                  20.02.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej, p. Annę Piskor, Agnieszkę Szczotka, Cecylię Olewińską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

5. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

6. Choć zakończyłem już wizytę duszpasterską w naszej parafii, to jednak dziękuję tym wszystkim rodzinom, które w minionych tygodniu zaprosiły z kolędą do swoich domów.

7. Jeżeli z różnych powodów rodzina była nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

8. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

    Zapowiedź II
    
    Dominik Lewandowski, kawaler, zam. Wracławek, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki
    Martyna Mentel, panna, zam. Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

10. W ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa w naszej parafii jak co roku od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę tego okresu o godz. 16.00, zapraszam.

11. Również jest możliwość uczestniczyć w rekolekcjach dla narzeczonych organizowanych przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie” w Krynicy Morskiej w dniach od 25 do 27 lutego 2022r. zgłoszenia: Justyna i Michał Chodorowscy: email adsum1@vp.pl, Tel. 607 – 299 – 467; 695 – 271 – 046, zapraszam.

12. W minionym okresie trwała inwentaryzacja miejsc wolnych na cmentarzu parafialnym w Sadlinkach. Z racji pogrzebu jednego z małżonków zwyczajowo było zostawione jedno miejsce wolne, ale po upływie 20 lat od pogrzebu współmałżonka nową osobę często grzebano na osobie wcześniej zmarłej. Stworzyło to wiele miejsc wolnych, a formalnie nie przypisanych do danej rodziny, dlatego proszę o składanie deklaracji dysponenta grobu raz deklaracji rezerwy grobu, jeśli chcemy zachować wolne miejsce dla danej rodziny.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Diecezja elbląska pragnie włączyć się w dzieło zwołanego przez papieża Franciszka synodu. Dlatego diecezjalne centrum synodu 2021 – 2023 przygotowało pytania pomocnicze (rodzaj ankiety synodalnej) przeznaczone do pracy w grupach, ale także dla pragnących wypowiedzieć się indywidualnie w związku z trwającym procesem synodalnym. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej diecezji, pod zakładką: Synod 2021 – 2023 w diecezji elbląskiej.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu m.in. list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę.

16. Zbliża się Wielki Post, w tym tygodniu tłusty czwartek.

17. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

18. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.