Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                   6.03.2022r

 

1. Dziękuję serdecznie dla p. Janusza Ketz za przygotowanie improwizacji muzycznej na organy jako nasz wyraz solidarności z narodem ukraińskim, Bóg zapłać.

2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przed kościołem, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Zarzycką, Magdalenę Gburczyk, Aleksandrę Ciepielewską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

3. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuję serdecznie dla p. Aliny Piskor, Doroty Miśkiewicz i Leszka Kamińskiego za pomoc w przygotowaniu dekoracji wielkopostnej, Bóg zapłać…

5. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki i na konto parafialne z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy.

Jeżeli ktokolwiek jeszcze chciałby wspomóc materialnie przybywających do Polski uchodźców wojennych, to można składać ofiary do skrzyneczki w kruchcie kościoła z napisem: Pomoc dla Ukrainy, lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem Ukraina. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

6. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

7. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze można zabrać do domów poświęcony popiół dla osób chorych i cierpiących. Znajdziemy go pod ołtarzem.

8. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

9. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

10. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

11. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie o godz. 16.30, w piątek o godz. 16.00. We wtorek zapraszam szczególnie mieszkańców Białek, w środę mieszkańców Karpin, w czwartek mieszkańców Olszanicy, a w piątek i w sobotę mieszkańców Sadlinek.

12. We wtorek 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Przypomina się nam piękna sentencja: „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

13. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam. Na Mszy św. poświęcenie książeczek.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, od czwartku do soboty, tj. od 24 do 26 marca 2022r.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Również w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio a na niej księgi prorockie (prorocy mniejsi).

A za tydzień oprócz kolejnego Gościa Niedzielnego również Gość Extra, w całości poświęcony św. ojcu Pio, w cenie 10zł. Zachęcam do lektury.

18. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.

19. Zakończyliśmy miesiąc luty, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rata ubezpieczenie kościoła, na fundusz emerytalny dla księży przebywających na emeryturze, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.