Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                   13.03.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Halinę Zarzycką, Małgorzatę Bałdowską, Joannę Gajewską, Wiesławę Warpas. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy.

Jeżeli ktokolwiek jeszcze chciałby wspomóc materialnie przybywających do Polski uchodźców wojennych, to można składać ofiary do skrzyneczki w kruchcie kościoła z napisem: Pomoc dla Ukrainy, lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem Ukraina. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziś niedziela ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Przy drzwiach kościoła składamy do puszek ofiary na rzecz misji. Bóg zapłać za okazane misjonarzom serce i życzliwość!

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam. Na Mszy św. poświęcenie książeczek.

7. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

8. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie o godz. 16.30, w piątek o godz. 16.00. We wtorek zapraszam szczególnie mieszkańców Białek, w środę mieszkańców Karpin, w czwartek mieszkańców Olszanicy, a w piątek mieszkańców Sadlinek.

9. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

11. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, od czwartku do soboty, tj. od 24 do 26 marca 2022r.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym polecam szczególnie historię przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków.

Również dzisiaj oprócz kolejnego Gościa Niedzielnego Gość Extra, w całości poświęcony św. ojcu Pio, w cenie 10zł. Zachęcam do lektury.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Adama Kozioł z Sadlinek, l. 47, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…