Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                   20.03.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Magdalenę Łupkowską, Maję Siwek, Bogumiłę Głuszkiewicz, Malwinę Drelich. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki i na konto z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

4. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny i Jana Piskor za pomoc w pracach porządkowych przy kościele. Bóg zapłać.

5. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie, w niedzielę o godz. 9.00, w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 16.30, w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 9.30.

6. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

8. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

9. Od czwartku do soboty będziemy przeżywać rekolekcję wielkopostne, które przeprowadzi ks. Jerzy Cholewiński z Pasłęka.

10. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 10.00 i 18.00, dla dzieci w czwartek i w piątek o godz. 16.00, w sobotę o godz. 12.00.

11. Okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę przed każdą Mszą św.

12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

13. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni na spowiedź sakramentalną i wysłuchanie nauk rekolekcyjnych, zapraszam.

14. Proszę również na czas rekolekcji o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny.

15. Proszę, aby kandydaci do Bierzmowania potwierdzili spowiedź wielkopostną w czasie rekolekcji.

16. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia, 9 miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia, zachęcam jak w latach ubiegłych, aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego…

17. Dzisiaj po każdej Mszy św. i w tygodniu można ze stolika pobrać deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… a teraz te osoby, które pragną włączyć się w to dzieło niech w ciszy powtarzają za mną słowa deklaracji. Niech ten okres 9 miesięcy będzie w naszej parafii czasem szczególnej modlitwy w intencji przyszłych matek i dzieci zagrożonych niebezpieczeństwem nieurodzenia...

18. W piątek przypada również 30. rocznica powstania Diecezji Elbląskiej. Przypominam, że diecezja została utworzona 25 III 1992 r. przez papieża Jana Pawła II.

19. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

20. W niedziele, 3 kwietnia 2022r. po Mszy św. o godz. 9.00 wraz z p. Wójt Gminy Sadlinki Elżbietą Krajewską zapraszamy wszystkich mieszkańców na koncert muzyki pasyjnej. Podczas koncertu wystąpi Chór kameralny Cracow Singers. Ten kwartet wokalny wykonuje zróżnicowany gatunkowo i stylistycznie repertuar – od czasów Średniowiecza i Renesansu, po utwory współczesnych twórców, włączając prawykonania nowych dzieł kompozytorów polskich i zagranicznych, zapraszamy.

21. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

22. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym polecam szczególnie o akcie poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o postawie moskiewskiego patriarchy Cyryla wobec wojny w Ukrainie, o tym jak Europa może odciąć się od rosyjskich dostaw surowców, a także o roślinach które uspokajają nerwy i wspomagają w trudnym czasie. Zachęcamy do lektury!

23. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.