Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą, rok C                                           26.06.2022

 

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany. Osobą zawierającym związki małżeńskie dziękuję za dekorację kwiatową, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Milewską, Aleksandrę Rogala, Julitę Kaszowicz.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, dziękuję serdecznie wszystkim za udział, dziękuje serdecznie za posługę przy organach, dziękuję za pomoc wyświadczoną podczas trwających procesji: przy noszeniu baldachimu, chorągwi i krzyża, za codzienne rozpalanie trybularza na kadzidło, dziękuję za sypanie kwiatów i ich systematyczne dostarczanie, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie za zorganizowanie i odbycie, po przerwie ze względu na czas epidemii, pielgrzymki pieszej do bł. Doroty w konkatedrze w Kwidzynie. Organizatorom i uczestnikom dziękuję za świadectwo wiary.

5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do czwartku włącznie, do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

6. W środę obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msza św. o godz. 17.00, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

8. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

10. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o rodzinie w kontekście Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie, o tym czy biznesmen może być wierzący i praktykujący, o Republice Czeskiej – jej atrakcjach turystycznych i duchowych (przy okazji też o różnicach pomiędzy jęz. polskim a czeskim, np. słowo čerstvy po czesku to świeży, a jahody to truskawki). Zachęcam do lektury!

15. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

16. W związku z przygotowaniami do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która w tym roku wyrusza pod hasłem: „Chcemy ujrzeć Jezusa”, w kościele wystawiona została skrzynka na intencje i ofiary.
W tych – zapisanych przez nas intencjach – pielgrzymi grupy Pomezania Kwidzyn będą modlić się w czasie wędrówki, a po dojściu do Częstochowy zostaną one złożone w kaplicy przed obrazem Pani Jasnogórskiej.

17. Za tydzień w Niedzielę 3 lipca po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła można będzie wrzucić ofiarę do puszki na organizację Pieszej Pielgrzymki grupy Pomezania Kwidzyn, tj. wodę, lekarstwa, koszta transportu i zaopatrzenia.

18. Być może ktoś z nas tu obecnych poczuje wewnętrzne wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Więcej informacji o pielgrzymce oraz kontakt do ks. przewodnika grupy znajdują się na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zygfryda Stapel z Grabówka, l. 81, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…