Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykłą, rok C                                             3.07.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za świeże kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Wioletę Hajdamowicz, Małgorzatę Hajdamowicz, Małgorzatę Senderek.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie dla p. Marka Bałdowskiego i p. Marka Pięta za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

6. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

7, Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

8. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:
Rafał Czarnik, kawaler, Sadlinki, loco
Klaudia Wolińska, panna, św. Maksymiliana Kolbego, Gdańsk

Patryk Zając, kawaler, Miłosierdzie Boże, Kwidzyn
Agata Kamińska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11.Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, trwały prace remontowe na plebanii, trwały pracę przy budynku gospodarczym, opłata roczna za rok 2022 w związku z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego na których usadowiony jest kościół i plebania
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o św. Tomaszu apostole i wątpliwościach które mogą utwierdzić naszą wiarę; o dwóch libańskich męczennikach którzy w czerwcu zostali ogłoszeni błogosławionymi Kościoła; o pięknie Kociewia – jego krajobrazie i bogactwie kulturowym; także przepis na włoskie gnocchi ze szpinakiem. Zachęcam do lektury!

13. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

14. W związku z przygotowaniami do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która w tym roku wyrusza pod hasłem: „Chcemy ujrzeć Jezusa”, w kościele wystawiona została skrzynka na intencje i ofiary.
W tych – zapisanych przez nas intencjach – pielgrzymi grupy Pomezania Kwidzyn będą modlić się w czasie wędrówki, a po dojściu do Częstochowy zostaną one złożone w kaplicy przed obrazem Pani Jasnogórskiej.

15. Dzisiaj po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można wrzucić ofiarę do puszki na organizację Pieszej Pielgrzymki grupy Pomezania Kwidzyn, tj. wodę, lekarstwa, koszta transportu i zaopatrzenia.

16.Być może ktoś z nas tu obecnych poczuje wewnętrzne wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Więcej informacji o pielgrzymce oraz kontakt do ks. przewodnika grupy znajdują się na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.