Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 15 niedzielę zwykłą, rok C                                           10.07.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Natalię Palińską, Ludmiłę Palińską, Natalię Palińską, Paulinę Pepel.

2. Dziękuję serdecznie za ofiary do puszki na obsługę pielgrzymki pieszej do Częstochowy, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

9. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

8. W środę, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Rafał Czarnik, kawaler, Sadlinki, loco
Klaudia Wolińska, panna, św. Maksymiliana Kolbego, Gdańsk

Patryk Zając, kawaler, Miłosierdzie Boże, Kwidzyn
Agata Kamińska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym kolejna płyta z Biblią Audio, a także artykuł o Św. Benedykcie, którego reguła powinna być obowiązkową lekturą dla nas wszystkich – zwłaszcza podczas trwającej wojny na Ukrainie. Zachęcam do lektury.

13. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

14. Być może ktoś z nas tu obecnych poczuje wewnętrzne wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Więcej informacji o pielgrzymce pieszej oraz kontakt do ks. Tomasza Wieczorka – przewodnika grupy znajdują się na plakacie wywieszonym przy wyjściu z kościoła.
Zapraszamy również na spotkanie organizacyjne grupy Pomezania Kwidzyn, które odbędzie się 20 lipca, tj. w środę o godz. 19.00 w sali na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Ludwika Stawarz z Olszanicy, l. 87, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…