Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykłą, rok C                                           17.07.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za świeże kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Szkolnej p. Elżbietę Drozdowską, Aleksandrę Bultrowicz, Joannę Bultrowicz.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek przypada święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

6.Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

7. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

8. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Rafał Czarnik, kawaler, Sadlinki, loco
Klaudia Wolińska, panna, św. Maksymiliana Kolbego, Gdańsk

Patryk Zając, kawaler, Miłosierdzie Boże, Kwidzyn
Agata Kamińska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:

Mateusz Chojnacki, kawaler, Sadlinki, loco
Agnieszka Wnuk, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00. Zachęcam do lektury.

12. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

13. Być może ktoś z nas tu obecnych poczuje wewnętrzne wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Więcej informacji o pielgrzymce pieszej oraz kontakt do ks. Tomasza Wieczorka – przewodnika grupy znajdują się na plakacie wywieszonym przy wyjściu z kościoła.

14. Zapraszamy również na spotkanie organizacyjne grupy Pomezania Kwidzyn, które odbędzie się 20 lipca, tj. w środę o godz. 19.00 w sali na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Krzysztofa Szymańskiego z Sadlinek, l. 59, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…