Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 17 niedzielę zwykłą, rok C                                           24.07.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Maliszewską, Karolinę Podgórską, Magdalenę Wieczkowską, Magdalenę Młyńczak.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Aliny Piskor za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla Koła Różańcowego z Sadlinek za ofiarę na inwestycję w naszym kościele, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Jutro przypada święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, błogosławieństwo aut, motocykli i rowerów po Mszy św. o godz. 17.00.

6. We wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny – ustanowiony przez papieża Franciszka dzień modlitwy i wdzięczności za naszych dziadków i babcie. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

7. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

9. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

10 Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Mateusz Chojnacki, kawaler, Sadlinki, loco
Agnieszka Wnuk, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to – mimo trudności - robić. Zachęcam do lektury.

15. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

16. Być może ktoś z nas tu obecnych poczuje wewnętrzne wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Więcej informacji o pielgrzymce pieszej oraz kontakt do ks. Tomasza Wieczorka – przewodnika grupy znajdują się na plakacie wywieszonym przy wyjściu z kościoła.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Marka Bartosik z Sadlinek, l. 60, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…