Odkręcamy, zbieramy, pomagamy

Dlaczego to właśnie nakrętki mogą pomóc potrzebującym i co dzieje się z nimi po zbiórce.

Nakrętki są cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie. Nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces jest tańszy i bardziej opłacalny. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w  granulat. Z niego można szybko robić następne plastikowe nakrętki, opakowania, a nawet rury PCW.

Przy okazji zbiórki nakrętek pomagamy także chronić środowisko. Butelki bez nakrętek łatwiej zgnieść, co obniża koszty ich magazynowania oraz przewożenia

Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek. Zbierać można te, które zostają nam po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami. Do zbiórki nadają się te, które nie zawierają dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropianiki, folijki.

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji zbierania nakrętek od napojów w plastikowych butelkach, które zostaną przekazane na zakup wózka specjalistycznego dla Ignacego Sawińskiego z Karpin. Ignacy jest chory na zespół wad wrodzonych, dysmorfię, zaćmę, jaskrę, opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz zaburzenia dystrybucji napięcia mięśniowego wymagającego stałego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Nakrętki można przynosić do Karpin 11 lub do kościoła.