Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykłą, rok B 21.07.2024

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Renatę Choma, Małgorzatę Choma, Mariana Podjackiego.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

4. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

5. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Marię Magdalenę, we wtorek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy, w środę – św. Kingę, dziewicę, w czwartek przypada święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, błogosławieństwo aut, motocykli i rowerów po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam, w piątek wspomnienie Św. Joachima i Anny – ustanowiony przez papieża Franciszka dzień modlitwy i wdzięczności za naszych dziadków i babcie. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

7. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

zapowiedź III:

Sebastian Frost, kawaler, Sadlinki, loco

Andżelika Chojnacka, panna, Gniewskie Pole, parafia Janowo

10. Zachęcam do udziału w Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej oraz Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

11. Gościmy dzisiaj ks. Marka Sadłocha, kierownika Elbląskiej Pieszej Pielgrzynki na Jasną Góre, który głosi nam słowo Boże, a po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszki na cele pielgrzymki. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie – duchowe, modlitewne, jak i materialne.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym wiele ciekawych artykułów. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

13. Elbląskie seminarium duchowne zaprasza kandydatów pragnących podjąć drogę przygotowania do kapłaństwa i studia teologiczne. Zasady rekrutacji odnajdziemy na stronie internetowej uczelni. Do podjęcia studiów z zakresu teologii, nauk o rodzinie oraz muzyki sakralnej zachęca też Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Teologię można też studiować jako drugi kierunek.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

15. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Władysława Konopskiego lat 89 z Kwidzyna oraz Mateusza Dubik kat 35 w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…