Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 25 niedzielę zwykłą, rok A                                           24.09.2023

 

 1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Szmidt, Ewę Głąbicką, Agnieszkę Głąbicka, Aleksandrę Kozłowską.

 

 1. Dzieci zapraszam na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

 

 1. Trwają zapisy dzieci klas pierwszych do pierwszej komunii św. w 2025r. w naszej parafii. Proszę rodziców o zgłaszanie się z wypełnioną deklaracją do końca września.

 

 1. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam również rodziców.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę, 27 września – św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia; w czwartek, 28 września – św. Wacław, męczennik za wiarę, patron Czech; w piątek, 29 września – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, niebieskich wysłańców, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia; w sobotę, 30 września – św. Hieronima, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata).

 

 1. W niedzielę – za tydzień – rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie w naszym kościele o godz.16.30. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  Zapowiedź I:
  Adam Stelmach, kawaler, Olszanica, loco
  Joanna Kalinowska, panna, Olszanica, loco

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie opaski wokół pomnika i stawianie nowych ławeczek.

 

 1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jana Krzeszowskiego z Białek, l. 74, w czwartek – 28 września przypada pierwsza rocznica śmierci śp. biskupa elbląskiego bpa Jana Styrny. Pamiętajmy w modlitwie o drugim biskupie elbląskim, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…