Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok A                                           25.06.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Goska, Katarzynę Poźniak, Eugenię Kawską.

2. Dziękuje za podtrzymywanie tradycji naszej parafii w pielgrzymce dzieci komunijnych do Gietrzwałdu, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje wszystkim pielgrzymom z naszej parafii za uczestnictwo w pielgrzymce pieszej do katedry św. Jana w Kwidzynie, do miejsca pobytu bł. Doroty z Mątów. Dziękuje gronu pedagogicznemu i dorosłym za opiekę nad dziećmi i młodzieżą, dziękuje policji za zapewnienie bezpieczeństwa.

4. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

5. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

6. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

7. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 9.30.

8. Do piątku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

9. W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

10. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu, wspólny różaniec i nabożeństwo do Serca Najświętszej Maryi Panny.

11. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Paweł Hałoń, kawaler, M.B. Bolesnej Jarosław
Aleksandra Śliwińska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:

Mateusz Łukaszewski, kawaler, św. Wojciech Prabuty
Patrycja Oliwa, panna, Białki, loco
Remigiusz Dybowski, kawaler, Sadlinki, loco
Patrycja Grzejdziak, panna, Sadlinki,loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

15. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyrusza ona z Kwidzyna 30 lipca pod hasłem: "Aby On wzrastał we mnie". Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
Najbliższe spotkanie organizacyjne dziś, 25 czerwca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.
W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy i już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Annę Sikorowską z Sadlinek, l. 93, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…