Ogłoszenia parafialne na 30 niedzielę zwykłą, rok A                                         25.10.2020

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty i płyn do dezynfekcji rąk, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Urbańską, Ewelinę Karpińską, Beatę Masiuk.

2. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

3. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

4. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych? Zachęcamy do lektury!

9. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

10. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

11. Za tydzień w niedzielę przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, wobec sytuacji epidemicznej i czerwonej strefy dla powiatu kwidzyńskiego wszystkie Msze św. będą wg porządku niedzielnego w kościele, bez Mszy św. na cmentarzu i bez procesji na cmentarzu. Poświęcenie nowych pomników proszę indywidualnie umawiać się w zakrystii lub na plebanii.

12. Ofiary zbierane w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na wywóz śmieci, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

13. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

15. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mirosława Zagańczyk z Białek, l. 58, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać. Panie…