Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę Wielkiego Postu, rok B              11.03.2018r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej: p. Annę Walczak, Wiesławę Pieczkowską, Agnieszkę Gołąbek. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. W dniu wczorajszym zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje za pomoc, i tę w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto. Dziękuje za ofiary pieniężne. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, za tydzień wyjątkowo o godz. 16.45.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych i starszych.

7. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam.

8. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie, dlatego Msze św. w poniedziałek o godz. 7.00, we wtorek o godz. 17.00, w środę o godz. 7.00, w czwartek o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00 i 18.00, i w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 19.00.

9. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00 i 18.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Zapraszam do podjęcia tematu przejścia Drogą Krzyżową ulicami Sadlinek, w Wielką Środę, 28 marca, o godz. 18.00…

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

13. W przyszłą niedzielę, 18 marca 2018r. zapraszam na Msze św. o godz. 9.30 i koncert Zespołu Wokalnego Kameralistów Łódzkich, który wykona najpiękniejsze dzieła muzyki pasyjnej. Artyści, którzy na co dzień występują w Teatrze Wielkim w Łodzi związani są z największymi scenami operowymi w Polsce i za granicą. W swoim repertuarze mają różnorodne opracowania wokalne dzieł muzyki klasycznej i rozrywkowej. W programie koncertu muzyki pasyjnej usłyszymy utwory Bacha, Kodalya, Pereza, Lottiego i innych, serdecznie zapraszam.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

15. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie: śp. Mariannę Jarosz – Wolińską z Olszanicy, l. 90 oraz śp. Edwarda Wilk z Olszanicy, l. 65, w Ich intencji: wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…