Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok B                             20.05.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę.

2. Dziękuje za ofiary na tacę inwestycyjną tydzień temu, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie za zaproszenie przez mieszkańców Karpin na wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, dziękuję za remont i dbałość o to miejsce modlitwy oraz zamontowanie przydrożnej kapliczki Matki Bożej, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za udekorowanie kościoła brzózkami na uroczystość zielonych świąt. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuję serdecznie dla p. Tomasza Horzempa za naprawę i serwis chłodni w kaplicy cmentarnej, serdeczne Bóg zapłać.

6. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.30, 16.00 i 17.00, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas gimnazjalnych.

8. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Odmawiajmy też wspólnie litanię loretańską w naszych domach, przy krzyżach i kapliczkach.

9. W tym tygodniu, w poniedziałek i w środę po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne próby dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

10. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele.

11. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

12. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii św., wieczorna Msza św. o godz. 17.00 i 18.00.

13. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

14. W piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 16.00 – alumni V roku studiów  naszego Seminarium przyjmą święcenia diakonatu, a w sobotę o godz. 10.00 diakoni otrzymają święcenia kapłańskie. Zachęcam do modlitwy w intencji nowych neoprezbiterów i diakonów.

15. W sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki, dlatego wszystkim mamom dziękujemy za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa i pociechy z dzieci.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł i „Małego Gościa” w cenie 5zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o chrześcijaństwie w Nepalu, o filozofii marksistowskiej, a także o trzeciej części filmowego cyklu „Bóg nie umarł”. Zachęcamy do lektury!

18. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Maciej Zapadka, kawaler, Wielbark, św. Jan Nepomucen

Marcelina Olszewska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź II:

Patryk Masiuk, kawaler, Sadlinki, loco

Ewelina Janke, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:

Artur Zaraziński, kawaler, Kwidzyn, św. Wojciech

Oliwia Grzejdziak, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

19. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH  2 czerwca 2018 r. Podczas 22 spotkania poprowadzi nas słowo "Jestem". Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych.

Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej  www.lednica2000.pl

Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, e-mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

20. Dnia 30 czerwca Parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie organizuje wyjazd na Narodowy Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie. To okazja abyśmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zanieśli do Boga nasze prośby, dziękczynienia i przebłagania. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy i bliższe informacje u ks. Piotra Radomskiego - wikariusza parafii (nr tel. +48 537 593 417)

21. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jana Krysiak z Sadlinek, l. 71, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…