Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykła, rok A                                           15.10.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, osobom zawierającym związek małżeński dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Wiercińską, Barbarę Pietrzak, Bożenę Pietrzak.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła po pracach budowlanych w kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p . Zygmuntowi Okulskiemu za pomoc w pracach gospodarczych przy plebanii, Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. W minionym tygodniu doszło do kradzieży kranu na cmentarzu, został on wykręcony pod ciśnieniem, woda lała się tworząc rozlewisko i zmarnowano pewną ilość wody. Brak mi słów, aby określić tego typu zachowanie.

5. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje za ofiary na stypendia dla młodzieży otoczonej opieką przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 zapraszam młodzież z I klas ponadgimnazjalnych i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas II i III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

9. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W cierpieniu, jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko przed narodzeniem, czy też po narodzeniu.

10. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.

11. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek - św. Jadwigę Śląską oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, których ogarniamy serdeczną modlitwą i życzeniami błogosławieństwa Bożego. W czwartek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika, a w niedzielę za tydzień św. Jana Pawła II.

12. Przy wyjściu z kościoła są rozdawane kartki na wypominki za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Przemysław Nojek, kawaler, Kwidzyn, Świętej Trójcy

Beata Sopiela, panna, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

17. Zbliża się miesiąc listopad, obserwuje coraz większą ilość osób na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Postawiono 4 pojemniki na szkło, 4 pojemniki na plastik oraz duży pojemnik, na 7 metrów sześciennych na śmieci niesegregowane. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

18. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat.

19. Proszę o pomoc w zorganizowaniu IV marszu Wszystkich Świętych w godzinach popołudniowych 31 października dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dla naszych przedszkolaków. Mam sugestię, aby dzieci i młodzież przebrały się za swoich patronów chrzcielnych, aby odszukały jakie były ich atrybuty, po czym można je rozpoznać. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy…

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.