Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę Wielkiego Postu, rok A  5.03.2017r

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Stocką, Alicję Knowską, Sylwię Szaflik, Kazimierę Bukalską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za dbałość o obrusy ołtarzowe, Bóg zapłać.

3. Dziś 23 rocznica sakry biskupiej ks. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Dostojnego Jubilata otoczmy naszą osobistą modlitwą.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św.

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Ĺťali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w kżdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

7. W środę przypada 8 dzień marca. Wszystkim Paniom składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i radości na kżdy dzień.

8. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

11. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, od czwartku do soboty, tj. od 23 do 25 marca 2017r.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o objawieniach w Fatmie w 1917 r., rewolucji w Rosji w lutym 1917 i potrzebie pokuty i nawrócenia dziś tj. w roku 2017. Zachęcam do lektury.

13. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać paschaliki, czyli świece na stół wielkanocny.

14. Zawiązek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź III:

Szczepan Kalczuk, kawaler, Sadlinki, loco

Monika Kamińska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź II:

Daniel Maroń, kawaler, Olszanica, loco

Monika Leśniewska, panna, Kwidzyn, św. Jan

15. Zakończyliśmy miesiąc luty, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu oraz na utrzymanie księży na emeryturze 4760zł, rachunki za prąd elektryczny 1050zł, 3300kg ekogroszku do kościoła 2180zł, wywóz śmieci z cmentarza 820zł, prace wykończeniowe na plebanii: robocizna 5500zł, materiały 4185zł. W sumie w tym okresie rachunki opiewają na sumę: 18495zł, ofiary na tacę miesiąc temu wyniosły 6030zł.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

16. I jeszcze podsumowanie kolędy w cyferkach:

Wizyta duszpasterska w naszej parafii trwała od 27.12.2016r. do 14.02.2017r.

W tym okresie odwiedziłem 791 mieszkań, 124 mieszkania były zamknięte, a 20 rodzin odmówiło kolędy.

Małżeństw po ślubie kościelnym mamy 607, po ślubie cywilnym 53, a w konkubinatach żyje 73 pary. Ofiarami z kolędy płacę różnicę między wydatkami a przychodami parafii. Parafia nie posiada żadnych zaległości finansowych.

Obecnie trwają pracę wykończeniowe w dobudowanej części plebanii nad garżem, w tym tygodniu odbędzie się wizyta wykonawcy uszczelnienia stropu kościoła pianobetonem w zastępstwie znanej wełny.

17. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach informuje, iż w dniach od 01.03 - 17. 03. 2017r. odbędą się zapisy dzieci w wieku 3-4-5-6 lat do przedszkola  na nowy rok szkolny 2017/2018. Wszystkich chętnych i zainteresowanych rodziców zapraszamy do Przedszkola Publicznego w Sadlinkach w celu pobrania wniosku o przyjęcia dziecka do przedszkola w godz. od. 8.00 – 16.00. Dyrektor  Przedszkola Publicznego w Sadlinkach Ewa Złotnik – Strzelecka.

18. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice

Szkoła Katolicka ogłasza nabór do klasy I i VII Szkoły Podstawowej oraz nabór uzupełniający do klasy II, III i IV na rok szkolny 2017/2018. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się dnia 11 marca 2017 w godz. od 11.00 do 13.00.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Arnolda Ketz z Sadlinek, l. 23. W Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…