Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok A                              7.05.2017

1. W imieniu własnym przepraszam wszystkich za nieposprzątany kościół na dzisiejszą niedzielę, ani w poniedziałek, ani w sobotę nikt z proszonych rodzin nie przyszedł. W tym tygodniu zapraszam w poniedziałek na godz. 18.00 rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, a na sobotę z ul. Jesionowej – Elżbietę Filipek, Kingę Fecowycz, Emilię Drzżdżewską.

2. Dziękuje serdecznie kandydatom do sakramentu Bierzmowania za pomoc w koszeniu i sprzątaniu terenu wokół kościoła, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że przez 25 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 160 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po kżdej Mszy św. wystawienie najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca, zapraszam.

5. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

6. W tym tygodniu, w poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, Msza św. o godz. 17.00, we wtorek Msze św. o godz. 17.00 i 18.00, a o godz. 19.00 sakrament spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich świadków, również zapraszam ich rodziców,

7. W środę Msza św. o godz.18.00, na której Ks. Bp Józef Wysocki udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii, w czwartek Msze św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00, w piątek Msze św. o godz. 17.00 i 18.00 i 18.40.

8. W sobotę Msza św. o godz. 17.00 i o godz. 19.30, następnie o godz. 20.00 rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe, następnie procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła, zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

Zapowiedź III:

Łukasz Liberacki, kawaler, Olszanica, loco
Patrycja Białas, panna, Olszanica, loco

Marcin Krok, kawaler, Sadlinki
Nicol Natalie Perschke, panna, Dubiel, św. Katarzyny Straszewo

Michał Stawicki, kawaler, św. Wojciech Kwidzyn
Marta Jedlińska, panna, Białki, loco

Adam Zdankiewicz, kawaler, Olszanica, loco
Maria Wesołowska, panna, Olszanica, loco

Zapowiedź II:

Przemysław Paliński, cywilnie związany, Sadlinki, loco
Natalia Cielanowicz, cywilnie związana, Sadlinki, loco

Łukasz Olszewski, kawaler, Sadlinki, loco
Agata Majsak, panna, Glina, Nebrowo Wielkie

13. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu 2275zł, rachunki za prąd elektryczny 830zł, wywóz śmieci z cmentarza 1150zł, prace wykończeniowe na plebanii: materiały 3300zł, W sumie w tym okresie rachunki opiewają na sumę: 7.555zł, ofiary na tacę miesiąc temu wyniosły 6830zł.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

14. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH 3 czerwca 2017 r., które odbędzie się po raz 21. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: "Idź i kochaj!" Podczas tegorocznej Lednicy Maryja poprowadzi nas do miłości, która przekracza wszelkie wyobrżenia! Będzie to również podziękowanie za Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej  www.lednica2000.pl

Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, e-mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

15. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mieczysława Ciesielskiego z Kwidzyna, l. 76, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…