Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok A                            21.05.2017


1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Grudziądzkiej, p. Magdalenę Kawka, Karinę Macholc, Beatę Balcerzak.

2. Dziękuje za ofiary na tacę inwestycyjną tydzień temu, na wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 5.447zł, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie młodzież trzecich klas gimnazjalnych przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.      

4. Od dziś do środy trwają w Kościele kwartalne dni modlitwy o urodzaje.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

6. W tym tygodniu w piątek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość, troskę i cierpliwość. Życzymy – błogosławieństwa i pokoju serca!

7. W piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 16.00 - 7 alumnów naszego Seminarium przyjmie święcenia diakonatu, a w sobotę o godz. 10.00 trzech diakonów otrzyma święcenia kapłańskie. Zachęcam do modlitwy w intencji nowych neoprezbiterów i diakonów.

8. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Mateusz Łomnicki, kawaler, Trójcy Świętej Kwidzyn

Aleksandra Puczkowska, panna, Sadlinki, loco


Sylwester Szaflik, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Sylwia Gawarkiewicz, cywilnie związana, Sadlinki, loco


Adrian Talaśka, kawaler, Malachin

Natalia Raba, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.


12. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

13. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Łukasza Cieplińskiego z Kwidzyna, odpowiedzialnego za grupę pielgrzymkową do Częstochowy, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę.