Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rok A                         28.05.2017

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Grudziądzkiej, p. Renatę Wardak, Agnieszkę Kozioł, Ewę Kozłowską.

2. Dzisiaj gościmy ks. Łukasza Cieplińskiego z Kwidzyna, odpowiedzialnego za grupę pielgrzymkową do Częstochowy, który głosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

4. Do środy włącznie zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  a od czwartku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, Msza św. w Olszanicy o godz. 18.15.

6. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.30 różaniec, o godz. 17.00 Msza św., następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo czerwcowe oraz do Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Mateusz Łomnicki, kawaler, Trójcy Świętej Kwidzyn

Aleksandra Puczkowska, panna, Sadlinki, loco

 

Sylwester Szaflik, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Sylwia Gawarkiewicz, cywilnie związana, Sadlinki, loco

 

Adrian Talaśka, kawaler, Malachin

Natalia Raba, panna, Karpiny, loco

 

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres wielkanocny, czy wszyscy przystąpili do spowiedzi i komunii wielkanocnej?