Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok A                               4.06.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Wandę Skonieczek, Mirosławę Skonieczek, Marię Gerke

2. Dziękuje za ofiary na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy, na wszystkich Mszach św. ks. Łukasz uzbierał 1450zł. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

5. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękuje serdecznie za ufundowanie i pomoc w ustawieniu brzózek w kościele z okazji dzisiejszej Uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Jutro drugi dzień zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 17.00 i 18.00, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. W środę o godz. 15.30 próba generalna dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

8. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w sposób szczególny polecamy Panu Bogu wszystkich kapłanów i modlimy się o ich uświęcenie.

9. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele.

10. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

11. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii św., wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

12. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

13. Od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania okolicznościowego albumu, wydanego z okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoła naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami. Również są piękne zdjęcia z naszego kościoła, zachęcam do nabywania, cena albumu to 80 zł.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Mateusz Łomnicki, kawaler, Trójcy Świętej Kwidzyn

Aleksandra Puczkowska, panna, Sadlinki, loco

Sylwester Szaflik, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Sylwia Gawarkiewicz, cywilnie związana, Sadlinki, loco

Adrian Talaśka, kawaler, Malachin

Natalia Raba, panna, Karpiny, loco

Zapowiedź I:

Adam Skonieczek, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Mirosława Wiącek, cywilnie związana, Sadlinki, loco

Andrzej Paśko, kawaler, Sadlinki, loco

Aleksandra Gajewska, panna, Trójcy Przenajświętszej Trumiejki

Dariusz Sosnowski, kawaler, Jarzębina, Najświętszego Serca Pana Jezusa Benowo

Agnieszka Gburczyk, panna, Sadlinki, loco

Tomasz Dettloff, kawaler, św. Urszuli Gdynia – Chwarzno

Patrycja Grzywińska, panna, Sadlinki, loco

Krystian Kubacki, cywilnie związany, Olszanica, loco

Aleksandra Denisewicz, cywilnie związana, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.


17. Zakończyliśmy miesiąc maj, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu 2100zł, rachunki za prąd elektryczny 870zł, wywóz śmieci z cmentarza 1230zł, zakupiłem 14 krzeseł do kościoła za 4900zł, są to używane, stylowe krzesła, najpierw były w renowacji, obecnie poddawane są złoceniu i wykonywane są nowe obicia tapicerskie, kosztu tych prac jeszcze nie znam. W sumie w tym okresie rachunki opiewają na sumę: 9.100zł, ofiary na tacę miesiąc temu wyniosły 5.447zł.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

18. Parafia Trójcy Świętej w Kwidzynie zaprasza na Parafiadę w niedzielę 11 czerwca 2017r., szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Ireneusza Kazaryn z Białek, l. 61, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…