Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, rok A             11.06.17

1. Dziękuje serdecznie za poniedziałkowe posprzątanie kościoła, w tym tygodniu zapraszam p. Halinę Rogowską, Iwonę Floryańską, Iwonę Kwiatkowską.

2. Dziękuje serdecznie ks. Tomaszowi Gańko za ofiarę 1000zł na rzecz naszej parafii z racji Jego 25 rocznicy święceń kapłańskich, ofiarę przeznaczam na krzesła do naszej świątyni.

3. W minionym tygodniu, we wtorek, odbyła się pielgrzymka Koła Różańcowego z Sadlinek do Niepokalanowa i Obór, dziękuje serdecznie za atmosferę i ofiarę 900zł od 19 osób na jedno krzesło do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie p. Zygmuntowi Okulskiemu za wykonywanie wielu prac porządkowych przy kościele i plebani, serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje rodzicom dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpiły do I komunii św. za pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła i obejścia wokół kościoła i za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę na rzecz naszego kościoła.

8. W tym roku katechetycznym do I komunii św. przystąpiło 57 dzieci, 55 z naszej parafii, 2 z innej parafii.

9. Dziękuje serdecznie p. katechetce Gabrieli Dudek – Buturla za nieocenioną pomoc podczas prób i uroczystości…

10. Biały tydzień dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00, na poniedziałek proszę, aby dzieci przyniosły książeczki.

11. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

12. We wtorek, 13 dzień miesiąca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – tym bardziej że w tym roku przeżywamy 100 – lecie objawień w Fatimie. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

13. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Jest to uroczystość nakazana, dlatego Msze św. o godz. 7.30 i 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w tym roku na ul. Tartacznej, pierwszy ołtarz w okolicach domu państwa Jakubiak, przygotowują mieszkańcy miejscowości Sadlinki, drugi w okolicach domu państwa Serockich, przygotowują mieszkańcy miejscowości Białki, trzeci, na ulicy Lipowej, w okolicach domu państwa Kalczuk, przygotowują mieszkańcy miejscowości Karpiny, i czwarty na ul. Kwidzyńskiej w okolicach domu państwa Wiercińskich przygotowują mieszkańcy miejscowości Olszanica.

14. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów, a młodzież żeńską do pomocy przy dzieciach. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 16.30. Proszę rodziców dziewczynek o zebranie płatków kwiatów, które będą sypały dzieci przed Panem Jezusem.

15. Bardzo proszę, aby do ołtarzy doprowadzić przedłużaczem prąd, w celem zasilenia nagłośnienia.

16. Proszę naszych braci strażaków i młodzież męską o pomoc w przebiegu procesji, w niesieniu nagłośnienia.

17. Zachęcam, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, celem wspólnego śpiewania pieśni eucharystycznych. Zachęcam, aby kilka osób podtrzymywały śpiew podczas procesji.

18. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z przypadającymi dniami wolnymi po Bożym Ciele – jako proboszcz parafii udziel wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Św. Franciszka.

19. W sobotę Msza św. wyjątkowo o godz. 15.00, o godz. 17.00 Msza św. ślubna.

20. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.30.

21. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu. Proszę, aby te dzieci, które nie skorzystały ze spowiedzi, uczyniły to w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi codziennie od 16.30. Próby dla dzieci z okazji rocznicy Komunii Świętej, we wtorek o godz. 18.30 oraz w piątek o godzinie 15.30.

22. W niedzielę dzieci przychodzą 15 minut wcześniej, czyli na 11.15, w strojach galowych (odświętnie ubrane) i zajmują miejsca w tych ławkach, co na próbach. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą książeczki od I Komunii Świętej.

23. Zachęcam do nabywania okolicznościowego albumu, wydanego z okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoła naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami. Również są piękne zdjęcia z naszego kościoła, zachęcam do nabywania, cena albumu to 80 zł.

24. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

25. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

26. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Adam Skonieczek, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Mirosława Wiącek, cywilnie związana, Sadlinki, loco

Andrzej Paśko, kawaler, Sadlinki, loco

Aleksandra Gajewska, panna, Trójcy Przenajświętszej Trumiejki

Dariusz Sosnowski, kawaler, Jarzębina, Najświętszego Serca Pana Jezusa Benowo

Agnieszka Gburczyk, panna, Sadlinki, loco

Tomasz Dettloff, kawaler, św. Urszuli Gdynia – Chwarzno

Patrycja Grzywińska, panna, Sadlinki, loco
 

Krystian Kubacki, cywilnie związany, Olszanica, loco

Aleksandra Denisewicz, cywilnie związana, Olszanica, loco

 

Zapowiedź I:

Paweł Hałoń, kawaler, M.B. Bolesnej Jarosław

Aleksandra Śliwińska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

27. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Genowefę Karcz z Sadlinek, l. 85, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…