Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 11 niedzielę zwykłą, rok A                                           18.06.17

                                 

1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji, naszym strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, dziękuje za sprawne uruchamianie nagłośnienia przy poszczególnych ołtarzach. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Wszystkim serdecznie dziękuję.

2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Renatę Gburczyk, Katarzynę Kunicką.

3. Dziękuje za ofiary na tacę inwestycyjną tydzień temu, na wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 6.057zł, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie dla Jana i Aliny Piskor za ofiarę 3 tyś zł. na krzesła do naszego kościoła.

5. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 9.30 z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała.

6. Dzisiaj rocznica I komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30, dziękuje za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

7. W poniedziałek pielgrzymka dzieci komunijnych z opiekunami do Gietrzwałdu.

8. Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

9. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

10. W czwartek ok. godz. 8.15 wyruszy już po raz 15 piesza pielgrzymka uczniów, nauczycieli i rodziców do katedry św. Jana w Kwidzynie, do miejsca pobytu bł. Doroty z Mątów, zapraszam młodzież i dzieci a również jak największą ilość rodziców naszych dzieci i młodzieży, jak również każdą osobę, która chciałaby uczestniczyć w pielgrzymce. Czwartek, godz. 8.15, wyjście spod szkoły w Sadlinkach. Po przyjściu Msza św. w kaplicy bł. Doroty w katedrze Kwidzyńskiej. Powrót autokarem do Sadlinek.                                  

11. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę Św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców i nauczycieli, a następnie przejście do szkoły.

12. Okazja do spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego codziennie o godz. 16.30, zapraszam.

13. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

14. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

15. W sobotę 24 czerwca w Kwidzynie odpust ku czci bł. Doroty z Mątów, Msza św. odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Bp Jacka Jezierskiego.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł, oraz „Małego Gościa” z płytą Arki Noego.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Adam Skonieczek, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Mirosława Wiącek, cywilnie związana, Sadlinki, loco

 

Andrzej Paśko, kawaler, Sadlinki, loco

Aleksandra Gajewska, panna, Trójcy Przenajświętszej Trumiejki

 

Dariusz Sosnowski, kawaler, Jarzębina, Najświętszego Serca Pana Jezusa Benowo

Agnieszka Gburczyk, panna, Sadlinki, loco

 

Tomasz Dettloff, kawaler, św. Urszuli Gdynia – Chwarzno

Patrycja Grzywińska, panna, Sadlinki, loco

 

Krystian Kubacki, cywilnie związany, Olszanica, loco

Aleksandra Denisewicz, cywilnie związana, Olszanica, loco

 

Zapowiedź II:

Paweł Hałoń, kawaler, M.B. Bolesnej Jarosław

Aleksandra Śliwińska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

19. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyrusza ona z Kwidzyna 30 lipca pod hasłem: "Aby On wzrastał we mnie". Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego.

Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień 25 czerwca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie

Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy i już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jadwigę Lubecką z Zabrza, l. 73, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…