Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykła, rok A                                             2.07.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Renatę Dyka, Agnieszkę Jendrzejewską, Jadwigę Jendrzejewską.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w koszeniu trawy przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

4. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

5. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po kżdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca, zapraszam.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

Zapowiedź II:
Mateusz Łukaszewski, kawaler, św. Wojciech Prabuty
Patrycja Oliwa, panna, Białki, loco

Remigiusz Dybowski, kawaler, Sadlinki, loco
Patrycja Grzejdziak, panna, Sadlinki,loco

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

11. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

12. Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu 2.200zł,  śmieci na cmentarzu 1.350zł, prąd elektryczny 1.450zł, renowacja krzeseł do kościoła 3.700zł, usługa tapicerska z materiałem 2700zł. W sumie w tym okresie rachunki opiewają na sumę: 11.400zł, ofiary na tacę inwestycyjną miesiąc temu wyniosły 6057zł. Nie znam jeszcze kosztów malowania i złocenia, podam w przyszłym miesiącu.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

13. Zachęcam do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyrusza ona z Kwidzyna 30 lipca pod hasłem: "Aby On wzrastał we mnie". Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które zostaną zaniesione do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będą się modlić pielgrzymi podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.
W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy i już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Bernardę Serocką z Sadlinek, l. 68, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…