Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykła, rok A                                             9.07.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Annę Hampel, Sławomirę Krawczyńską, Sylwię Kłos, Krystynę Glinowiecką.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego za użyczenie drzew lipy dla pozyskania kwiatu dla naszej parafii, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p. Zygmuntowi Okulskiemu i p. Markowi Bałdowskiemu za wykonywanie wielu prac porządkowych przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

6. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

7. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

8. W czwartek, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – tym bardziej że w tym roku przeżywamy 100 – lecie objawień w Fatimie. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

Zapowiedź III:

Mateusz Łukaszewski, kawaler, św. Wojciech Prabuty

Patrycja Oliwa, panna, Białki, loco

Remigiusz Dybowski, kawaler, Sadlinki, loco

Patrycja Grzejdziak, panna, Sadlinki,loco

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

12. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

13. Zachęcam do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyrusza ona z Kwidzyna 30 lipca pod hasłem: "Aby On wzrastał we mnie". Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które zostaną zaniesione do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będą się modlić pielgrzymi podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.
W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy i już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

14. W tym tygodniu we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna. W razie sytuacji losowych proszę dzwonić do mnie na komórkę.