Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykła, rok A                                           23.07.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Lidię Zieleniewską, Iwonę Gburczyk, Małgorzatę Bloch.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i na cmentarzu, za ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3. W minionym tygodniu na ołtarze boczne po ich przemalowaniu została nałożona patyna, jak wcześniej na klęczniki i krzesła, jeszcze będą trwały pracę przy marmoryzacji a następnie złoceniu. To są pracę przygotowawcze przed malowaniem kościoła, czekam nieustannie na firmę, która zgodziła się to wykonać.

4. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, dlatego po Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo pojazdów: samochodów, motocykli, skuterów i rowerów.

5. W środę wspominamy św. Joachima i Annę – rodziców Maryi. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

6. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

7. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

8. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

Zapowiedź II:

Adam Rogacki, kawaler, Inowrocław
Dagmara Stromecka, panna, Karpiny, loco

Zapowiedź I:

Łukasz Kogut, kawaler, Karpiny, loco
Karolina Jaś, panna, Karpiny, loco

Grzegorz Seremet, kawaler, loco
Aleksandra Rajkowska, panna, Widlice, św. Piotra i Pawła Opalenie

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

12. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

13. Zachęcam do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyrusza ona z Kwidzyna 30 lipca pod hasłem: "Aby On wzrastał we mnie". Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które zostaną zaniesione do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będą się modlić pielgrzymi podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji pielgrzymkowych w kruchcie kościoła.
W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy i już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

14. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Teresę Sowińską z Olszanicy, l. 77, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…