Ogłoszenia parafialne na 19 niedzielę zwykła, rok A                                           13.08.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, dziękuje za kwiaty, zakończyli mieszkańcy ulicy Leśnej, w tym tygodniu rozpoczynają mieszkańcy ulicy Tartacznej, zapraszam p. Halinę Warpas, Elżbietę Milewską, Beatę Madejską.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu, trwały pracę przy podcinaniu gałęzi na drzewach, dziękuję serdecznie dla p. Zygmunta Okulskiego oraz p. Marka Bałdowskiego, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za organizację XIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Od wschodu do zachodu” p. Helenie Roszak i członkom stowarzyszenia „Kontrasty” z Kwidzyna oraz p. Andrzejowi Rupiecie, dyrektorowi Zespołu Szkół w Sadlinkach wraz z pracownikami, oraz p. Elżbiecie Krajewskiej, Wójtowi Gminy Sadlinki za wieloletnie wsparcie finansowe oraz ogromną pomoc w organizacji pleneru malarskiego i zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Sadlinki – miłośników malarstwa na wernisż prac plastycznych dzisiaj w godz. 15.00 – 16.00 w hali sportowej w Sadlinkach.4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj zapraszam na nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00, rozpoczniemy wspólnym różańcem, a następnie wyruszymy w procesji aleją brzóz z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Z racji uroczystości poświęcenie owoców, ziół, wianków na wszystkich Mszach św., zapraszam.

7. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

8. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

9. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

14. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

15. Parafia Świętej Trójcy w Kwidzynie informuje, że w niedzielę, dnia 20 sierpnia 2017 r. o godz. 7:30 sprzed kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie. Pielgrzymka przejdzie ulicami: Bat. Chłopskich, Górną, Wiślaną oraz przez Marezę – ul. Długą, Podzamczem, przez Biały Dwór i Szlakiem Kopernika w kierunku Ryjewa. Msza święta Odpustowa będzie celebrowana na placu w Ryjewie o godz. 13:00.

16. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach informuje, iż w miesiącu sierpniu w Przedszkolu Publicznym w Sadlinkach organizowane są bezpłatne dni otwarte dla dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola od nowego roku szkolnego. Jednocześnie informuję, że chętnych rodziców wraz ze swoimi pociechami serdecznie zapraszam w godzinach 9.00-15.00, Serdecznie zapraszam, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach, Ewa Złotnik - Strzelecka