Ogłoszenia parafialne na 20 niedzielę zwykłą, rok A                                           20.08.17

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, dziękuje za kwiaty od osób zawierających związek małżeński, im również dziękuje za przekazanie dla dzieci z naszej parafii przyborów szkolnych, które w dniu wczorajszym otrzymywali od zaproszonych gości na ślub zamiast kwiatów, w tym tygodniu zapraszam p. Marię Paśko, Stefanię Murak, Katarzynę Paśko

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w koszeniu trawy przy kościele dla p. Zygmunta Okulskiego za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu, trwały pracę przy podcinaniu gałęzi na drzewach, dziękuję serdecznie dla p. Zygmunta Okulskiego oraz p. Marka Bałdowskiego, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje za pomoc w wywózce gruzu z cmentarza, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, na wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 6.070,60zł, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać. Malowanie kościoła zaplanowane zostało na poniedziałek po naszym parafialnym odpuście, czyli od 18 września. Wstępny koszt malowania to ok. 55tyś zł.

6. W tym tygodniu, w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

7. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

8. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

9. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

14. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

15. Prezes zarządu oddziału gminnego OSP RP w Sadlinkach Jerzy Gmaj przy poparciu pani wójt gminy Elżbiety Krajewskiej organizuje pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku silnego wiatru nawałnicy w okolicach Chojnic. Mieszkańcy potrzebują – łańcuchy do pił, paliwo, olej do pił, środki chemiczne, żywność, plandeki, a nawet grabie. Wszystkie te przedmioty można złożyć w remizie w Sadlinkach, w remizie w Kaniczkach, w remizie w Bronisławowie oraz w Nebrowie u p. sołtys. Przyjmowanie darów od poniedziałku do czwartku włącznie ok. godz. 20.00. Za wszystko dziękujemy. Prezes Jerzy Gmaj.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.