Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 23 niedzielę zwykła, rok A                                           10.09.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, dziękuje za kwiaty od osób zawierających związek małżeński, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Skonieczek, Annę Czarnecką, Grażynę Młot, Bogumiłę Niedbalską, Sylwię Kłos, Alicję Kwiecińska. Podwójny skład ze względu na planowane w tym tygodniu montowanie parapetów w kościele.

2. Dziękuję za ofiary z przeznaczeniem dla wszystkich poszkodowanych w wyniku  wichur i burz, które niedawno przeszły nad Polską. Kolekta została przekazana przez Caritas potrzebującym pomocy, sąsiadującej z nami diecezji pelplińskiej. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuje serdecznie za pomoc p. Mieczysławowi Stromeckiemu i Markowi Bałdowskiemu w koszeniu trawy na cmentarzu, Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie za pomoc wyświadczoną w minionym tygodniu, szczególnie w sobotę wszystkim osobom, które nie szczędziły czasu i sił  w pracy przy kościele parafialnym, cały teren przykościelny, wraz z aleją brzóz został wykoszony, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na malowanie kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do I komunii św.

8. Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. z kazaniem dla nich o godz. 11.30, zapraszam osoby chętne do pomocy przy scholii parafialnej, szczególnie szukamy osoby grające na różnych instrumentach, zapraszam, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

9. W tym tygodniu, w środę zapraszam na nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.30, następnie wspólny różaniec i procesja z figurą aleją brzóz, zapraszam ze świecami…

10. W tym tygodniu, w czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Odpust w naszej parafii, Msza św. o godz. 10.00 i suma odpustowa o godz. 18.00 zakończona procesją eucharystyczną, a o godz. 17.15 droga krzyżowa aleją brzóz, zapraszam, i proszę naszych strażaków o pomoc w niesieniu baldachimu i chorągwi. Proszę również o kawałek ciasta na stół odpustowy.

11. W sobotę 16 września organizowana będzie pielgrzymka do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny, Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, koszt 30zł, zapisy po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapraszam.

12. W związku z obchodami 100 – lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek, w sobotę, dnia 16 września 2017 roku o godz. 12.00 w kościele katedralnym p.w. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Jacka Jezierskiego, a następnie Siostry Benedyktynki bardzo serdecznie zapraszają do klasztoru przy ul. Warszawskiej 39. Szczegółowy plan uroczystości znajduję się na plakacie w kruchcie kościoła.

13. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada 78 rocznica napaści ZSRR na Polskę, pamiętajmy w swoich modlitwach za poległych i pomordowanych.

14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców i dzieci klas I i II szkoły podstawowej na krótkie spotkanie.

15. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

19. Proszę osoby, które w 2018r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

20. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Marcin Gburczyk, kawaler, Sadlinki

Justyna Gutkowska, panna, Sadlinki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

21. Zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne z naszej diecezji na wspólne radosne świętowanie  odnowienia przysięgi małżeńskiej. Chcemy się zgromadzić w naszej Elbląskiej Katedrze i wobec naszego Biskupa ponowić nasze ślubowanie miłości, wierności, uczciwości i wytrwania aż do śmierci. Zapraszamy 30 września 2017 roku o godzinie 15.00 na  JUBILEUSZ SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA. Po uroczystej Mszy zapraszamy na wspólny poczęstunek przy kawie.

Chcemy się dobrze przygotować do tego wydarzenia, dlatego prosimy o telefoniczne /502 252 562/ lub e-mailowe /dkelblag@gmail.com/ zgłoszenie. Więcej informacji na https://jubileuszmalzenski.blogspot.com/

22. Dziękuje serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę. Zapraszam wszystkich tu zebranych do udziału w dalszych obchodach święta plonów na boisku przy Zespole Szkół w Sadlinkach, o godz. 13.20 uroczyste otwarcie dożynek, następnie konkurs wieńców dożynkowych i inne atrakcję. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła i w różnych miejscach naszej gminy. Zapraszam.

23. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

24. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jana Podgórskiego z Małego Nebrowa, l. 87, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…