Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykła, rok A                                           17.09.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Orłowską, Iwonę Winiarską, Wiesławę Dudek.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu, trwały pracę przy podcinaniu gałęzi na drzewach, dziękuję serdecznie dla p. Zygmunta Okulskiego, p. Marka Bałdowskiego oraz p. Zdzisława Berent, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, na wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 6.234,50zł, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać. Również dla Koła Różańcowego z Sadlinek dziękuje za ofiarę 420zł na malowanie kościoła.

4. Dziękuje serdecznie wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za piękne wieńce dożynkowe, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strażakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

5. Dzisiaj 17 września, przypada 78 rocznica napaści ZSRR na Polskę, pamiętajmy w swoich modlitwach za poległych i pomordowanych.

6. Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. z kazaniem dla nich o godz. 11.30, zapraszam osoby chętne do pomocy przy scholii parafialnej, szczególnie szukamy osoby grające na różnych instrumentach, zapraszam, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców i dzieci klas I i II szkoły podstawowej na krótkie spotkanie.

8. W sobotę o godz. 15.30 Msza św. w naszym kościele parafialnym dla pielgrzymów, którzy w tym roku pieszo wędrowali do Częstochowy, na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe.

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów I klas ponadgimnazjalnych i starszych, na pierwsze powakacyjny spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

13. Proszę osoby, które w 2018r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Marcin Gburczyk, kawaler, Sadlinki

Justyna Gutkowska, panna, Sadlinki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

15. Zapraszam wszystkie małżeństwa sakramentalne z naszej parafii na wspólne radosne świętowanie  odnowienia przysięgi małżeńskiej. Zapraszam w imieniu wspólnoty Domowego Kościoła aby zgromadzić się w naszej Elbląskiej Katedrze i wobec naszego Biskupa ponowić ślubowanie miłości, wierności, uczciwości i wytrwania aż do śmierci. Zapraszam 30 września 2017 roku na godzinę 15.00 na  JUBILEUSZ SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA. Po uroczystej Mszy jest przewidziany wspólny poczęstunek przy kawie. Aby się dobrze przygotować do tego wydarzenia, jest prośba o telefoniczne /502 252 562/ lub e-mailowe /dkelblag@gmail.com/ zgłoszenie. Więcej informacji na https://jubileuszmalzenski.blogspot.com/ i na tablicy ogłoszeń.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.