Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykła, rok A                                             1.10.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Renatę Gutmańską, Agnieszkę Jakubiak.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas II i III gimnazjum wraz z rodzicami, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św., w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

6. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zapraszam wyjątkowo na wspólny różaniec na godz. 9.30, następnie o godz. 10.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii.

7. Tego dnia, za aprobatą biskupów w Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa na granicach naszego kraju. Zapraszam do podjęcia wspólnej modlitwy w swoich domach, szczególnie jeśli to możliwe o godz. 14.00, aby zjednoczyć się ze wszystkimi rodakami modlącymi się na granicach naszej ojczyzny. Szczegóły na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła.

8. Za tydzień niedziela papieska. Przed kościołem  przy okazji XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją” zbierać będziemy ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a na Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

13. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać. Czekam nieustannie na rozpoczęcie prac przy parapetach i malowaniu kościoła.

14. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zygfryda Listewnik z Okrągłej Łąki, l. 67, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…