Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykła, rok A                                             8.10.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, osobom zawierającym związek małżeński dziękuję za kwiaty, zakończyli mieszkańcy ulicy Tartacznej, w tym tygodniu zapraszam mieszkańców ul. Kwidzyńskiej od strony Olszanicy, p. Ewę Prokuską, Ewę Kamrowską, Annę Michalik

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła po pracach budowlanych w kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p . Zygmuntowi Okulskiemu za pomoc w koszeniu trawy przy kościele, Bóg zapłać.

4. Dziękuje za ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać!

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów I klas ponadgimnazjalnych i starszych, na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

8. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła są rozdawane kartki na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

9. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.

10. W tym tygodniu, w piątek zapraszam na nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.30, następnie wspólny różaniec i procesja z figurą aleją brzóz, zapraszam ze świecami…

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Przemysław Nojek, kawaler, Kwidzyn, Świętej Trójcy

Beata Sopiela, panna, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

14. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

15. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat.

16. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy.

17. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

18. Za zgodą ks. Bp Jacka Jezierskiego w parafii pw. Św. Jana Ewangelisty powstaje grupa modlitwy kontemplacyjnej Lectio Divina pod patronatem „Przyjaciół Miłości Miłosiernej”. Na pierwsze spotkanie modlitewne Słowem Bożym zapraszamy w dniu 19 października 2017r. o godz. 18.40 do kaplicy bł. Doroty.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.