Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 31 niedzielę zwykła, rok A                                             5.11.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Rzemieślniczej, p. Aleksandra Narraway, Marta Sobstel, Elżbieta Gadacz.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w grabieniu liści przy kościele, Bóg zapłać.

3. Dziękuje za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuje serdecznie za pomoc w zorganizowaniu i przebiegu Korowodu Świętych w godzinach popołudniowych 31 października. Dziękuje serdecznie wszystkim dzieciom i młodzieży za uczestnictwo, dziękuje serdecznie rodzicom za wyrżenie zgody i pomoc dzieciom w przebraniu za ich patronów, dziękuje za zapewnienie bezpieczeństwa na całej trasie przemarszu naszym braciom strżakom, dziękuje panu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Sadlinkach za umożliwienie dzieciom Balu Wszystkich Świętych i ufundowaniu nagród w konkursach, gronu pedagogicznemu za nieocenioną opiekę nad dziećmi, dziękuje za ciasto i gofry.

5. Dziękuje serdecznie przedszkolakom za uczestnictwo w marszu, rodzicom, pani Dyrektor i wychowawcą Publicznego przedszkola w Sadlinkach za zorganizowanie i przebieg Marszu, dziękuje za zorganizowanie konkursu plastycznego, którego wyniki możemy podziwiać w kościele na temat naszych patronów. Dziękuje wszystkim za wspólną zabawę.

6. Dziękuje serdecznie dla wielu osób za pomoc w przygotowaniu i przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu, dziękuje za transport i użyczenie nagłośnienia, dziękuje za transport potrzebnych rzeczy do sprawowania liturgii na cmentarzu, dziękuje ministrantom, panu kościelnemu, panu organiście i wielu osobom, które pomogły przed liturgią i następnie po liturgii pomogły posprzątać, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuje za ofiary na tacę w dzień Wszystkich świętych i w dzień zaduszny na wywóz śmieci z cmentarza, serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Postawiono 4 pojemniki na szkło, 4 pojemniki na plastik oraz duży pojemnik na śmieci niesegregowane. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

9. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat.

10. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę, możemy uzyskać odpust za jedną osobę zmarłą. Wypominki w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30. Nadal też można wypełniać karty wspominkowe i składać w skrzyneczce.

11. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

12. W czwartek przypada święto bazyliki laterańskiej – głowy i matki wszystkich kościołów. A w sobotę 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia modlimy się za Ojczyznę. Msze św. w tym dniu jak w kżdą niedzielę: 7.30, 9.30, 11.30, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Na godz. 9.30 zapraszam poczty sztandarowe.

13. Za tydzień Wójt Gminy Sadlinki, p. Elżbieta Krajewska,  serdecznie zaprasza  na  koncert zespołu ARTIS z okazji Dnia Niepodległości, w niedzielę, dnia 12 listopada 2017r. po mszy, o godz. 9.30 w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sadlinkach.

W programie  między innymi: W. Kilar: Walc z filmu „Ziemia Obiecana”; W. Kazanecki: Temat z filmu „Dom” oraz „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”; B. Chajdecki: muzyka z serialu „Czas honoru”; Wiązanka patriotyczna: „Raduje się serce”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Przybyli ułani”; F. Chopin: „Nokturn Es – dur.

Skład zespołu 5 osób: 1 skrzypce, 2 skrzypce, fortepian, puzon, wokal.

Zespół ARTIS to projekt trójmiejskich doświadczonych i młodych muzyków, absolwentów czołowych polskich Akademii Muzycznych. Na co dzień członkowie zespołu pracują i współpracują z najlepszymi orkiestrami w kraju m.in.: Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Państwową Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Podczas występów zespołu ARTIS u muzyków widoczny jest młodzieńczy zapał oraz bardzo wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów.

14. Za tydzień po Mszach św. przez alumna z naszego seminarium będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2017, zachęcam do nabywania.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a na Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł oraz kalendarza na rok Pański 2018r. w cenie 10zł.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

19. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Dariusz Smeja, kawaler, Białki, loco

Marta Bednarz, wdowa, Białki, loco

Artur Podgórski, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Beata Śledź, cywilnie związana, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

20. Zakończyliśmy miesiąc październik, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu 2100zł, śmieci na cmentarzu 2850zł, energia elektryczna 1350zł, robocizna przy montowaniu parapetów w kościele 530zł, prace przy ocieplaniu styropianem plebanii, materiał 7120zł, robocizna 4630zł, w sumie w tym miesiącu rachunki wynoszą 18.580zł, ofiary indywidualne 1700zł.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

21. Zapraszamy młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę TAIZE, które odbędzie się od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 r. w Bazylei w Szwajcarii (wyjazd 27.12 powrót 2.01). W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 350 zł plus 60 euro. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Więcej czym jest wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych można znaleźć na stronie: https://www.taize.fr/pl

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Krystynę Wosztyl z Olszanicy, l. 72, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…