Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykła, rok A                                           26.11.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam, p. Marię Szczotka, Barbarę Stawarz - Szczotka, Bożenę Radzik.

2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu Organiście dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam młodzież klas III i II gimnazjum na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, różaniec wspominkowy do czwartku włącznie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska - zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

6. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

7. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego, a w czasie Adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie, już dzisiaj zachęcam dzieci do wykonania roratek, czyli lampionów adwentowych. Zachęcam również, aby w tym tygodniu podjąć adwentowe postanowienia, które przygotują nas duchowo do Świąt Bożego Narodzenia.

8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się przed 2 niedzielą Adwentu, tj. od 7 do 9 grudnia, czwartek, piątek i sobota.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby za tydzień po Mszach św. odbierały opłatki z kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Również od przyszłej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” za 5.00zł, „Małego Gościa” z lampionem adwentowym dla dzieci za 4zł oraz kalendarza na rok Pański 2018r. w cenie 10zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł dlaczego nie powinniśmy robić zdjęć w czasie Mszy św. w kościele. Zachęcamy do lektury!

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Od dwóch tygodni mamy ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

15. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Romana Meyrowskiego z Białek, l. 46, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…