Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę adwentu, rok B                                            3.12.17

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam Marię Kamińską, Patrycję Kamińską, Elżbietę Kamińską, Ewelinę Pomianowską.

2. Dziękuje za dbałość o obrusy ołtarzowe, Bóg zapłać.

3. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie wieńca adwentowego, Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za wspólną modlitwę za naszych zmarłych poleconych w wypominkach i Mszy św. gregoriańskiej - zbiorowej w miesiącu listopadzie poleconych modlitwie Kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z tej okazji na utrzymanie parafii.

5. Dziękuje serdecznie za pomoc w pracach przy plebanii i na cmentarzu…

6. Rozpoczynamy okres adwentu w naszym życiu, nasz osobisty czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas szczególny.

7. W okresie Adwentu zapraszam na Msze św. Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny,  w tym tygodniu we wtorek o godz. 17.00, dzieci zapraszam do świątyni z lampionami.

8. Od czwartku będziemy przeżywać rekolekcję adwentowe, które przeprowadzi ks. Mariusz Pawlikowski, proboszcz w Dobrzykach.

9. Spotkania rekolekcyjne w czwartek i piątek o 10.00 dla dorosłych, o 16.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

W sobotę o 10.00 dla dorosłych, o 12.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

10. Okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę przed kżdą Mszą św.

Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni rekolekcyjne, zapraszam.

11. Proszę również o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny

12. W dniu dzisiejszym będą roznoszone opłatki na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjmowanie osób, które z ramienia parafii będą to czynić, a wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

13. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 9.30 i wystawienie najświętszego sakramentu.

14. Od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas w cenie 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5zł.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zakończyliśmy miesiąc listopad, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: druga rata ubezpieczenia kościoła 900zł, ofiary na utrzymanie kurii i seminarium duchownego 2300zł, śmieci na cmentarzu 2560zł ekogroszek do kościoła 5130zł, rachunki za prąd 860zł, prace przy ocieplaniu plebanii: materiał 3680zł, robocizna 4930zł, telewizor wraz z laptopem i oprogramowaniem do wyświetlania tekstów pieśni w kościele 4200zł. W sumie w tym okresie rachunki opiewają na sumę: 24.560zł.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać. Malowanie w naszym kościele rozpoczniemy 8 stycznia 2018r. i potrwa do 27 stycznia 2018r. Wstępny koszt materiału z robocizną i rozstawieniem rusztowań to ok. 55tyś zł. W związku z malowaniem kościoła uległa zmianie lista osób proszona do sprzątania kościoła w styczniu.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. Ogłoszenie do odczytania: w dniu 9.12.2017r. (sobota) w godz. od 15.00 – 18.00 w fali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach odbędzie się impreza mikołajkowa pod nazwą „Mikołaj w szkole”. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcję. Dowóz dzieci z przystanków szkolnych od godz. 14.25. – Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sadlinkach.

21. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Piotra Jurek z Białek, l. 58, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…