Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę adwentu, rok B                                                  10.12.17.

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam: p. Magdalenę Gburczyk, Aleksandrę Ciepielewską, Halinę Zarzycką.

2. W dniu wczorajszym zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje katechetom za pomoc w czasie trwania rekolekcji, dziękuje za pomoc w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto. Wszystkim za wszystko składam moje serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za pomoc w roznoszeniu opłatków na stół wigilijny. Dziękuje za życzliwe przyjmowanie osób, które z ramienia parafii to czyniły, dziękuje za ofiary składane z tej okazji na ogrzewanie w naszym kościele. Jeśli kogoś nie było w domu, a chciałby nabyć opłatek, może to uczynić po Mszach św. w zakrystii lub na plebanii.

4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na malowanie kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów I klas ponadgimnazjalnych i starszych, na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

7. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie: w poniedziałek, wtorek i w środę Msza św. o godz. 7.00, w czwartek Msza św. o godz. 17.00 i 18.00, w piątek Msza św. o godz. 19.00, a w sobotę Msza św.  o godz. 8.00.

8. Zachęcam do udziału we Mszach św. Roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu: zawsze jak jest Msza św. rano oraz w czwartek o godz. 17.00.

9. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych po 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5zł.

11. Zachęcam dzieci do wykonania szopki bożonarodzeniowej, która weźmie udział w konkursie w naszej parafii. Prace proszę składać w przedszkolu lub w kościele.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Ogłoszenie: W dniu 16 grudnia 2017 r. (sobota) w Szkole Podstawowej w Sadlinkach odbędzie się XIII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Nasze Boże Narodzenie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wysłuchać kolęd w wykonaniu solistów i zespołów z naszego województwa. Konkurs rozpoczyna się o godzinie 8.30, o 15.30 wspólne kolędowanie,  natomiast koncert laureatów festiwalu o godzinie 16.00. Dyrekcja i organizatorzy Zespołu Szkół w Sadlinkach.

14. Ogłoszenie: Wójt Gminy Sadlinki Pani Elżbieta Krajewska serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na I Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 18 grudnia 2017 roku o godz. 1600 na placu przy PKP w Sadlinkach. W programie kiermaszu m.in. występy dzieci z przedszkola gminnego, szkół z Sadlinek i Nebrowa Wielkiego, wizyta Mikołaja i wiele innych. Dodatkowe atrakcje, które czekają na wszystkich to gorący barszczyk i uszka, a dla najmłodszych pierniczki i gorąca czekolada. Na kiermaszu będzie można nabyć stroiki świąteczne. Zachęcamy najmłodszych do przebrania się bożonarodzeniowo, kżdy strój zostanie nagrodzony. Zapraszamy serdecznie!