Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę adwentu, rok B                                                  17.12.17.

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych, którzy również będą ustawiali choinki i szopkę bożonarodzeniową.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów I klas ponadgimnazjalnych i starszych, na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

4. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów II i III klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

5. W tym tygodniu: w poniedziałek, we wtorek i w środę spowiadam w Kwidzynie, Msza św. o godz. 7.00, w czwartek, w piątek i w sobotę Msza św.  o godz. 17.00.

6. Zachęcam do udziału we Mszach św. Roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu: zawsze jak Msza św. jest rano i w czwartek dla dzieci z lampionami o godz. 17.00.

7. Za tydzień 4 Niedziela Adwentu, a także Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominam i serdecznie proszę, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Pasterka w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00.

8. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych po 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5zł i „Małego Gościa” w cenie 4zł.

10. Zachęcam dzieci do wykonania szopki bożonarodzeniowej, która weźmie udział w konkursie w naszej parafii. Prace proszę składać w przedszkolu lub w kościele.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Ogłoszenie: Wójt Gminy Sadlinki Pani Elżbieta Krajewska serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na I Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 18 grudnia 2017 roku o godz. 1600 na placu przy PKP w Sadlinkach. W programie kiermaszu m.in. występy dzieci z przedszkola gminnego, szkół z Sadlinek i Nebrowa Wielkiego, wizyta Mikołaja i wiele innych. Dodatkowe atrakcje, które czekają na wszystkich to gorący barszczyk i uszka, a dla najmłodszych pierniczki i gorąca czekolada. Na kiermaszu będzie można nabyć stroiki świąteczne. Zachęcamy najmłodszych do przebrania się bożonarodzeniowo, kżdy strój zostanie nagrodzony. Zapraszamy serdecznie!

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.