Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę adwentu, rok B                                                  24.12.17.

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam: p. Małgorzatę Bałdowską, Teresę Magda, Izabele Szreder.

2. Dziękuję serdecznie dla rodziny p. Palińskich za ufundowanie choinek do kościoła, a rodzicom dzieci komunijnych dziękuje za zamontowanie choinek i ich ubranie jak również dziękuję za zbudowanie w tym roku żłóbka wraz z całym wyposżeniem, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dla dzieci i pracowników przedszkola dziękuje za ubranie swojej choinki, jak również za udział w konkursie szopek bożonarodzeniowych.

4. Dziękuje za dbałość o obrusy ołtarzowe, Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie za pomoc w zaplanowaniu wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Kolędę zaplanowano od środy 27 grudnia 2017r. Najpierw 4 dni w Białkach, następnie 5 dni w Olszanicy i 4 dni w Karpinach, a następnie Sadlinki. Szczegółowy program podam w przyszłą niedzielę. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na malowanie kościoła i na wiosnę ocieplanie budynku kościoła styropianem, a następnie plebania i kościół będzie miał wspólną strukturę w dwóch odcieniach.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów II i III klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

7. Dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii: do zachowania takich zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie perykopy ewangelicznej, śpiew kolęd, spożywanie potraw postnych.

8. Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką.

Dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, a dla wszystkich pozostałych o godz. 24.00.

Podczas tych Mszy św. symbolicznie złożymy deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego.

9. W I dzień świąteczny, Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.

10. We wtorek II dzień świąteczny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.30, nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5zł.

12. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych po 6zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

13. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Józefa Zwidryn z Białek, l. 91, w Jego intencji: wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…