Ogłoszenia parafialne na Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  31.12.2017

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam: p. Joannę Gajewską, Wandę Grzywacz, Wiesławę Warpas.

2. Dzisiaj ostatni dzień starego roku 2017. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne, zapraszam.

3. Jutro, 1 stycznia nowego roku 2018, Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. o godz. 9.30 i 11.30 oraz o godz. 17.00, szczególnie dla bawiących się do białego rana, zapraszam.

4. W tym tygodniu Msze św. o godz. 17.00, w I piątek miesiąca w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa i wystawienie najświętszego sakramentu.

5. W sobotę przypada Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze św. jak w kżdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.30. o godz. 16.00 Msza św. ślubna, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody.

Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.

6. z racji I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 9.00, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 w koronach. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 będą wystawione jasełka przez dzieci z naszego przedszkola i rozstrzygnięcie konkursu na szopkę Bożonarodzeniową, zapraszam.

8. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu po kżdej Mszy św., zapraszam. A o godz. 14.00 spotkanie opłatkowe na plebanii z Kołem Różańcowym.

10. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność, dziękuje za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

11. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2018r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na malowanie kościoła oraz na ocieplanie budynku kościoła styropianem od wiosny, a następnie plebania i kościół będzie miał wspólną strukturę w dwóch odcieniach.

12. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

13. Program wizyty duszpasterskiej:

Wtorek, 2.01.2018 – godz. 9.00, Olszanica od Bronisławowa – Ryszard Głodowicz –Dariusz Karaś

Środa, 3.01.2018 – godz. 9.00, Olszanica od Bronisławowa – Beata Lewandowska – Daniela Demkiewicz

Czwartek, 4.01.2018 – godz. 9.00, Olszanica od Grabowa – Dorota Drelich – Andrzej Kożyczkowski

Poniedziałek, 8.01.2018 – godz. 9.00, Olszanica – piaski, Lech Hołda – Zuzanna Lubecka

Wtorek, 9.01.2018 – godz. 9.00, Olszanica – Zygmunt Romanowski – Maria Durmaj

14. Proszę na poszczególne dni w Olszanicy o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

15. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.0zł.

18. Zachęcam do nabycia kolorowo ilustrowany okolicznościowy album pt. „Kościoły Diecezji Elbląskiej” wydany w okazji 25 – lecia naszej diecezji elbląskiej. Przedstawione w nim zostały wszystkie kościoły naszej diecezji wraz znajdującymi się w nich z cennymi zabytkami oraz krótką historią poszczególnych parafii i kościoła. Zachęcam do nabycia tego pięknego albumu w cenie 80zł.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Irenę Rek z Białek, l. 62, w Jej intencji: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…