Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok B              21.01.2018r

 

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świecę, w tym tygodniu na sobotę zapraszam p. Małgorzatę Więcek, Joanna Wasilewską, Barbarę Stangel, Renatę Radomską, Katarzynę Czaplicką, Karolinę Trzaska

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa malowanie w naszym kościele. Proszę o zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po kościele. Pracę zaplanowane zostały do piątku 26 stycznia 2018r. Za utrudnienia serdecznie przepraszam.

4. Na poniedziałek od godz. 8.00 proszę osoby chętne do pomocy przy przestawianiu szaf w zakrystii, celem przygotowania pomieszczenia do malowania.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów II i III klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

7. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i w sobotę o godz. 17.00 i o godz. 18.00.

8. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

9. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2018r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na malowanie kościoła oraz na ocieplanie budynku kościoła styropianem od wiosny, a następnie plebania i kościół będą miały wspólną strukturę w dwóch odcieniach.

10. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

11. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 22.01.2018, Sadlinki, ul. Grudziądzka – Tartak, do Poźniak, ul. Leśna

Wtorek, 23.01.2018, Sadlinki, ul. Grudziądzka – Goska – Kawka

Środa, 24.01.2018, Sadlinki, ul. Lipowa od ul. Kwidzyńskiej, ul. Kalinowa

Czwartek, 25.01.2018, Sadlinki, ul. Dębowa, Jaworowa, Świerkowa, Modrzewiowa

Piątek, 26.01.2018, Sadlinki, ul. Kasztanowa, Jesionowa

Sobota, 27.01.2018, Sadlinki, ul. Robotnicza

Niedziela, 28.01.2018, Sadlinki, ul. Rzemieślnicza

12. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

13. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

14. Dzisiaj dzień babci, jutro dzień dziadka, pamiętajmy o naszych najbliższych w swoich modlitwach i jeśli jest to możliwe złóżmy im wizytę.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź I:

Karol Papierowski, kawaler, Budy, par. św. Bartłomieja Szembruk

Paulina Kardyś, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

18. W przyszłą niedzielę 28.01.2018 r. o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu połączonych zespołów wokalnych ,,Fonika" i ,,Fantazja" oraz Chóru Gminnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania koncertu.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mariusza Kwaśnickiego z Sadlinek, l. 56, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…