Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę okresu zwykłego, rok B              28.01.2018r

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świecę, w tym tygodniu na poniedziałek i sobotę zapraszam z ul. Spółdzielczej p. Anetę Horzempa, Aleksandrę Kulesz, Sebastiana Mordak, Grżynę Paczkowską

2. Zakończyliśmy zasadniczą część malowania w naszym kościele. Dziękuję za wyświadczoną pomoc w minionym tygodniu. Jutro jeszcze dokończenie wejścia bocznego do kościoła i w okolicach czwartku zamocowanie desek ochronnych na ścianach bocznych i tylnych w kościele. Malowanie chóru odbędzie się w innym terminie. Przez pewien czas nic nie będzie wieszane, a następnie znaczna część powróci na swoje miejsca. Kościół otrzymał nową przestrzeń do zagospodarowania, pewne dotychczasowe elementy dekoracyjne zostały wykute i zamalowane. Czekam jeszcze na nowe oświetlenie w prezbiterium oraz powrót ołtarzy bocznych i figury dobrego pasterza z renowacji.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów II i III klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

4. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu połączonych zespołów wokalnych ,,Fonika" i ,,Fantazja" oraz Chóru Gminnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania koncertu.

5. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00.

6. W tym tygodniu w I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

7. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie świec (gromnic) na Mszach św. Jest to także Dzień Ĺťycia Konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tace są przeznaczone na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Mamy dwa klasztory: Karmelitanek Bosych i Klarysek. Msze św. o godz. 11.00 i 17.00. Zapraszam dzieci komunijne ze swoimi świecami.

8. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

10. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

11. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2018r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na malowanie kościoła oraz na ocieplanie budynku kościoła styropianem od wiosny, a następnie plebania i kościół będą miały wspólną strukturę w dwóch odcieniach.

12. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

13. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 28.01.2018, godz. 13.00 – ul. Rzemieślnicza

Poniedziałek, 29.01.2018, godz. 15.00, ul. Brzozowa 29, 17, 18, 19, 20

Wtorek 30.01.2018, godz. 15.00, ul. Brzozowa 21, 22, 23, 24

Środa, 31.01.2018, godz. 15.00, ul. Brzozowa 25, 26, 27, 28

Czwartek, 1.02.2018, godz. 15.00, ul. Brzozowa domki, Akacjowa

Sobota 3.02.2018, godz. 9.00, Sadlinki, ul. Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Malinowa

Niedziela, 4.02.2018, godz. 13.00, ul. Cisowa

14. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

15. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

18. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź II:

Karol Papierowski, kawaler, Budy, par. św. Bartłomieja Szembruk

Paulina Kardyś, panna, Sadlinki, loco

19. Jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach dla małżeństw w Krynicy Morskiej w dniach od 9 do 11 lutego 2018r. organizowanych przez Wspólnotę Spotkania Małżeńskie, szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

20. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice,

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach informuje, iż w dniach od 29 stycznia do 9 lutego 2018r. odbędą się w Przedszkolu Publicznym w Sadlinkach dni otwarte dla dzieci i rodziców, którzy planują zapisać swoje dziecko do przedszkola od nowego roku szkolnego. Jednocześnie informujemy, że chętnych rodziców wraz ze swoimi pociechami serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00 – 15.00, Serdecznie zapraszam, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach, Ewa Złotnik – Strzelecka

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.