Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę okresu zwykłego, rok B                4.02.2018r

 

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Pazdan, Beatę Gąsior, Krystynę Pulikowską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na klasztory klauzurowe w naszej diecezji. Za ofiary serdecznie Bóg zapłać.

3. Zakończyliśmy pracę wykończeniowe związane z malowaniem w naszym kościele. Obecnie trwają pracę przy renowacji obrazów i stacji Drogi Krzyżowej. Moim pragnieniem jest, aby wróciły czyste i odnowione. Jednocześnie rozpoczęte zostały pracę nad zakupieniem nowych organ do naszego kościoła. Wiąże się to przy okazji z remontem chóru. Dziękuje za podpowiedzi, że tak wiele osób dostrzega pilną potrzebę remontu elementów drewnianych na chórze.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

5. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, od środy do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

8. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

9. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2018r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na malowanie kościoła oraz na ocieplanie budynku kościoła styropianem od wiosny, a następnie plebania i kościół będą miały wspólną strukturę w dwóch odcieniach.

10. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

11. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 4.02.2018 – Cisowa

Poniedziałek, 5.02.2018, Sadlinki, ul. Piaski, Krauza – Talarczyk

Wtorek, 6.02.2018, Sadlinki, ul. Piaski, Daroszewscy – Warpas

Środa, 7.02.2018, Sadlinki, ul. Piaski, Błachuta – Olszewscy

Czwartek 8.02.2018, Sadlinki, ul. Jaśminowa, ul. Kwidzyńska od Nebrowa w stronę Kościoła

Piątek 9.02.2018, Sadlinki, ul. Kwidzyńska – Szufliccy – nowy ośrodek zdrowia

Sobota, 10.02.2018 – godz. 9.00, Sadlinki, ul. Zdrojowa, ul. Kwidzyńska, za przejazdem kolejowym w stronę Białek: Grzyb –Strzelczyk, ul. Poziomkowa

Poniedziałek 12.02.2018, Sadlinki, ul. Kwidzyńska – stary ośrodek zdrowia w stronę kościoła

12. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

13. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź III:

Karol Papierowski, kawaler, Budy, par. św. Bartłomieja Szembruk

Paulina Kardyś, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

17. Zakończyliśmy miesiąc styczeń, pragnę poinformować o wydatkach związanych z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, prace malarskie w kościele, prace stolarskie przy wywietrznikach, blaszane osłony wywietrznikowe, posiłki dla malarzy, zaliczka na renowację obrazów i stację Drogi Krzyżowej.  

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach dla małżeństw w Krynicy Morskiej w dniach od 9 do 11 lutego 2018r. organizowanych przez Wspólnotę Spotkania Małżeńskie, szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

19. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice,

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach informuje, iż w dniach od 29 stycznia do 9 lutego 2018r. odbędą się w Przedszkolu Publicznym w Sadlinkach dni otwarte dla dzieci i rodziców, którzy planują zapisać swoje dziecko do przedszkola od nowego roku szkolnego. Jednocześnie informujemy, że chętnych rodziców wraz ze swoimi pociechami serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00 – 15.00, Serdecznie zapraszam, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach, Ewa Złotnik – Strzelecka

20. Zbliża się Wielki Post, w tym tygodniu Tłusty czwartek i ostatki.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.