Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 niedzielę okresu zwykłego, rok B              11.02.2018r

 

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Wałęga, Monikę Stromecką, Joannę Malinowską. Proszę, aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. W dzisiejszą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ludziach chorych i o wszystkich, którzy się nimi opiekują.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

4. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Jutro ostatni dzień kolędy.

7. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

8. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 12.02.2018, Sadlinki, ul. Kwidzyńska, godz. 15.00, od starego ośrodka zdrowia w stronę kościoła.

9. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

10. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

11. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00.

12. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

13. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

14. Msza św. w  Środę Popielcową zostanie odprawiona o godz. 10.00, 16.00 dla dzieci i o 18.00.

15. W czwartek Msza św. o godz. 17.00 i 18.00.

16. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

17. Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego.

18. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Ĺťali po Mszy św. o godz. 9.30.

19. Również od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w kżdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

20. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

21. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

22. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź I:

Paweł Czarnik, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Michalina Więcek, cywilnie związana, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

23. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

24. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie: śp. Jerzego Lis z Sadlinek, l. 58, w Jego intencji: wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…