Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę Wielkiego Postu, rok B              25.02.2018r

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Rafa, Anitę Walczak, Barbarę Bratkowską, Łukasza Rzepnego. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Ĺťali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie młodzież trzecich  i drugich klas gimnazjalnych.

4. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św., okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

6. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

7. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

10. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się jak zawsze przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, od czwartku do soboty, tj. od 8 do 10 marca 2018r.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł i „Małego Gościa” w cenie 5zł.

Zapowiedź III:

Paweł Czarnik, cywilnie związany, Sadlinki, loco

Michalina Więcek, cywilnie związana, Sadlinki, loco

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

14. Ogłoszenie. Drodzy rodzice

Informujemy, że rozpoczął się nabór do klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. św. Józefa w Kwidzynie.

Szczegółowe informacje dotyczące szkoły oraz procedury rekrutacji można uzyskać podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się w sobotę 10 marca br. rozpoczęcie o godz. 10.00. W programie zajęcia tematyczne, pokaz zapaśniczy, prezentacja multimedialna na temat działalności szkoły, zwiedzanie pracowni, spotkanie rodziców i przyszłych uczniów z dyrektorem i nauczycielami. Zakończenie ok. godz. 12.00. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła, Zapraszamy.

15. Ogłoszenie: Ks. Mirosław Bułecki z Trumiejek zaprasza na pielgrzymkę po sanktuariach Włoch, w dniach od 10.04.2018 do 20.04.2018r. oraz Perły Słowenii, Półwyspu Istria, Wyspy KRK w Chorwacji w dniach od 5.05.2018 do 11.05.2018r.

16. Ogłoszenie: Parafia Rzymskokatolicka  p.w. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie organizuje w dniach od 1 do 12 czerwca 2018r.  pielgrzymkę do Gruzji i Armeni – kraje pierwszych chrześcijan. Zapisy u ks. Piotra Radomskiego – wikariusza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.