Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Palmową, rok B                           25.03.2018r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam z ul. Polnej i ul. Cichej p. Alicję Nakonieczną, Bożenę Frost, Małgorzatę Walicką, Wiktorię Kaszecką.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w posprzątaniu terenu wokół kościoła parafialnego…

3. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Ĺťali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie młodzież trzecich  i drugich klas gimnazjalnych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Dzisiaj o godz. 16.00 ostatnie spotkanie dla osób odbywających kurs przedmałżeński.

6. Zapraszam wszystkich do współpracy, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w czasie przeżywania triduum paschalnego w naszej parafii.

7. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele powszechnym szczególny czas bezpośredniego przygotowania do świąt paschalnych. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Pańskiego do Jerozolimy. W Wielkim Tygodniu sprawuje Kościół zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

8. W Wielki poniedziałek, wtorek oraz w środę okazja do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 16.00.

9. W Wielką Środę przed Świętami Wielkanocy, tj. 28 marca 2018, odbędzie się po raz kolejny na ulicach Sadlinek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w kościele. Stamtąd, ulicami: Kwidzyńską, Tartaczną, Grudziądzką, Lipową i Kwidzyńską będziemy wędrować w stronę kościoła. Istotą nabożeństwa jest przypomnienie wędrówki Jezusa ulicami Jerozolimy w stronę wzgórza Ukrzyżowania.

Zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej, aby w ciszy wieczoru wraz z innymi spojrzeć raz jeszcze na własne życie w perspektywie krzyża Chrystusa i jego Zmartwychwstania. Zapraszam osoby chętne do niesienia krzyża i do czytania rozwżań stacji Drogi Krzyżowej w środę do zakrystii…

10. Wielki Czwartek o godz. 10.00 Msza Krzyżma Świętego w Katedrze Elbląskiej pod przewodnictwem Ks. Bp Jacka Jezierskiego, podczas której nastąpi poświęcenie olejów do sakramentu chrztu św., Bierzmowania oraz sakramentu namaszczenia chorych.

11. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Mszą św. Wieczerzy Pańskiej obchód Triduum Paschalnego. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Pamiętajmy o tych wszystkich kapłanach, którzy posługiwali w naszej parafii. Po Mszy św. przejście do ciemnicy i adoracja prywatna do godz. 22.00. O godz. 21.00 Śpiewane będą Gorzkie Ĺťale z udziałem wszystkich parafian – jedna część. W tym czasie będzie także okazja do spowiedzi świętej.

12. Wielki Piątek adoracja prywatna Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00 do godz. 18.00.

13. Na godz. 13.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, jeśli pogoda będzie sprzyjać to aleją brzóz.

14. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgią Słowa obchód Męki Pańskiej. Po komunii św. przejście do Bożego Grobu i adoracja prywatna do godz. 22.00.

15. O godzinie 21.00 Gorzkie Ĺťale z udziałem wszystkich parafian. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godziny 22.00. W tym czasie będzie jeszcze okazja do odprawienia spowiedzi wielkanocnej.

16. W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas uroczystych obrzędów wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

17. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia.

18. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są zawsze dla Stolicy Apostolskiej, na utrzymane grobu Pańskiego w Jerozolimie.

19. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej klęka się przed Krzyżem.

20. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00 całą noc do poranka wielkanocnego. Na godz. 21.00 zapraszam młodzież, aby rozpoczynając Apelem Jasnogórskim czuwała w kościele…

21. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: w kościele parafialnym w Sadlinkach o godz. 10.00, 11.00 i 12.00, w Karpinach o godz. 12.30 i w Olszanicy o godz. 13.00.

22. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej gromadząc się na zewnątrz świątyni przy ogniu. Po poświęceniu ognia procesyjne wejście do Kościoła z zapalonym Paschałem, dlatego proszę w tym dniu przynieśmy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrztu świętego.

23. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00, następna o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.

24. Poniedziałek wielkanocny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wielki Tydzień przeżyjmy, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

25. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca wyjątkowo w Poniedziałek wielkanocny po Mszy św. o godz. 9.30, a wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. w drugą niedzielę wielkanocną.

26. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł i „Małego Gościa” w cenie 5 zł.

27. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

28. Dzisiaj przypada 25 marca, 9 miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia, zachęcam jak w roku ubiegłym, aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… Po kżdej Mszy św. będą rozdawane przy wyjściu z kościoła deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… a teraz te osoby, które pragną włączyć się w to dzieło niech w ciszy powtarzają za mną słowa deklaracji. Niech ten okres 9 miesięcy będzie w naszej parafii czasem szczególnej modlitwy w intencji przyszłych matek i dzieci zagrożonych niebezpieczeństwem nieurodzenia...